צביעות השמאל: טראמפ מול אובמה והנאצים

ההפגנות של הימין הקיצוני מול השמאל הקיצוני הזכירו את הצביעות שחלה בעולם בכלל ובישראל בפרט, כשמדברים על השמאל. כשטראמפ גינה את שתי הצדדים קראו לו "גזען משוגע", כשאובמה בהיפר כשר אמר שלא חיפשו שם יהודים איש לא פצה פה. הגיע הזמן המלך עירום. הטור של שלומי פרידמן

הפגנת הימין הקיצוני נקטעה בפיגוע דריסה, ובצעקות "יהודים לכו", יחד עם סמלי המפלגה הנאצית מול הפגנת השמאל הרדיקלי שעמדה מנגד. הגינוי הרפה של טראמפ גרם לתקשורת בעולם בכלל ובישראל בפרט יחד עם השמאל מרכז להתנפל על טראמפ בצעקות חמס. "איך אתה מסוגל להגיב כך על פשעי שנאה כל כך מובהקים, עד כדי כך שברור מי הטוב ומי הרע".

בתור דור שלישי הייתי רוצה להזדהות עם אותם כלי תקשורת,והשמאל. ובכללי הייתי רוצה להיות לצידם בכל מאבק שהוא. האנשים האלה, פשוט מצטלמים יותר טוב. אבל ישנו בעיה אחת הטענות שלהם.

הזעזוע העמוק מטראמפ הגזען שתגובתו להפגנת הימין הייתה "ששתי הצדדים גם הימין וגם השמאל הם אנשים רעים" ובאמת בפשטות תגובת ההמון צודקת לכאורה ע"פ איך שכלי התקשורת מציירים לנו את המקרה ברור מי הרע ומי הטוב אז מה קרה לטראמפ חובב היהודים.

הנה כמה שאלות לתקשורת ולשמאל שאולי יבארו את התנהגותו של טראמפ: כשארגוני השמאל הנחמדים לא צורחים "מוות ליהודים" אלא שחררו את פלסטין למה הם מתכוונים. למה הצעקה הזאת יותר נעימה לנו לאוזן, אלא אם כן בין הקוראים יש דגים הדבר לא אמור להיות שונה.

בפיגוע בהיפר כשר בפריז תגובתו של הנשיא אובמה הייתה היה ירי מקרי מקבוצת אנשים רנדומאלית בחנות. לא איסלם קיצוני הוזכר שם, ולא המובן מאליו האנשים האלה נרצחו כי הם היו י-ה-ו-ד-י-ם. וכדי לחדד את הנושא שלא נתבלבל ג'וש ארנסט אמר "הם נהרגו בגלל שהיו שם במקום המחבלים לא חיפשו יהודים. היהודים לא היו מטרות. היו שם גם אנשים לא יהודים"

ואז הגברת יחימוביץ שכל כך נרעשת מאנטישמיות פתאום לא פצתה פה. כלי התקשורת שתקו. טוב צריך לזכור שאובמה מצטלם טוב והוא יביא את השלום אז הוא אמר איזה שטות תוותר לו.. והצביעות חוגגת

הסימפטיה שמתגלה לימי הקומוניזם של אז שזוהי שאיפת העל של האלט שמאל. כמו שטראמפ כינה את אותם שהפגינו מול הימין הקיצוני והמסוכן, מעוררת שאלות כגון כמה נהרגו בשביל המהפכה הקומוניסטית, מול כמה נהרגו בגלל הלאומניות של הפאשיזם.
כלומר ברור שזו רעה וזו רעה, אבל כאשר רעה אחת באה כמפלצת קל לזהות אותה ואולי היא לא כל כך בעיה כמו אותו צבוע עם אור מסנוור של שלום אהבה ודאגה הדבר הרבה יותר מסוכן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.