צביעת דירה – כך תעשו זאת בדרך הטובה ביותר

צביעת דירה היא ללא ספק אחת הפעולות היעילות לחידוש הבית, בעלויות נמוכות ובתוך זמן קצר מאוד. רגע לפני שאתם צובעים את הדירה, אנו מביאים לכם את המדריך לצביעת ביתכם. איך לבחור צבעי, מתי לבצע את העבודה בעצמכם ועוד שאלות ותהיות בכתבה שלפניכם.

צביעת דירה היתה מאז ומעולם אחד האמצעים המרכזיים לריענון וחידוש הבית ולא בכדי. פעולה זו נתפסת כפשוטה וזולה באופן יחסי, מבלי הצורך להיכנס לתרחישים שלא יודעים כיצד יוצאים מהם כדוגמת עבודות שיפוצים שונות.
איך תדעו האם לבצע את הצביעה בעצמכם או שמה תשכרו צבעי מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה, כיצד תקבלו את המוצר הטוב ביותר ועוד בעלויות נמוכות באופן משמעותי? זאת ועוד במדריך לצביעת דירה שלפניכם.

מי יצבע את הבית שלי

צבעי
צבעי

החלטתם שצריך לצבוע את הדירה. חשבתם על הגוונים ואיך אתם רוצים שהבית יראה. סיכוי גדול שגם אתם תוהים האם כדאי לצבוע בעצמכם או לשכור צבעי. אם כבר הספקתם לגשת לאחת מחנויות "עשו זאת בעצמכם" סיכויי גדול שקבלתם השראה וחשק לבצע את העבודה בעצמכם.

אנו מאמינים שצביעת דירה באופן עצמאי אפשרית בהחלט אך לפני שתתחילו במלאכה, צריך לבחון כל מקרה לגופו. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, תחשבו על הנקודות הבאות:

  1. מהן היכולות המקצועיות שלנו והאם הן תואמות את המטרות שאנו מעוניינים להשיג.
  2. מהי מטרת הצביעה – האם מדובר בעבודת צבע גדולה שמצריכה זמן רב? האם יש לנו את הזמן הזה?
  3. האם צריך לצבוע את התקרה? – לא משימה קלה ונעימה במיוחד…
  4. האם אתם מתכוונים לבצע עבודת צבע מיוחדת (דקורטיבית)?
  5. האם מצב הקירות רעוע ומצריך תיקונים רבים או מורכבים?

כל אלה שאלות שצריכות להישאל מאחר ואם מדובר בצביעת דירה מקצועית שדורשת זמן (כדוגמת תיקונים והחלקת קירות), יתכן שיהיה משתלם יותר לשכור צבעי שיבצע את העבודה מאלף ועד תו, מבלי שתבזבזו ימי חופש ותכנסו למטלה מורכבת שרוב האנשים אינם מורגלים בה ושברוב המקרים לא יגיעו לתוצאות של צבעי מקצועי.

לעומת זאת, אם מדובר על חדר בודד או עבודה שאינה מורכבת במיוחד, תוכלו לבצע אותה בעצמכם, לחסוך כסף ולהתגאות במעשה ידיכם (במידה שיש לכם זוג ידיים טובות…). תוכלו למצוא מידע נוסף על צביעת דירה בעצמכם במדריך זה.

העונתיות בענף השיפוצים ואיך זה משפיע על צביעת דירה

ענף השיפוצים בכלל מתאפיין בעונתיות. ביקוש גבוה באביב ובקיץ לעומת ביקוש נמוך באופן מובהק בעונת החורף. לא ברור אם זה הגשם או הקור, אזרחי ישראל לא ממהרים לצבוע את הבית בחורף. בבדיקה שערכנו, מתברר שבחודשי האביב נרשמת התעוררות חדה בביקוש לשירותי צביעה, הן ברכישת מוצרים והן בשכירת צבעים ושיפוצניקים. גודל השינוי בביקוש מגיע לפי שלוש ויותר!

אם אתם שואלים כיצד הנתון הזה משפיע עליכם, התשובה לכך תהיה פשוטה מאוד. ככל שהביקוש עולה, כך עולים המחירים. משמע, אם תצבעו את הדירה בחורף, תוכלו לקבל הצעת מחיר נמוכה באלף שקל ויותר, וזאת בתמורה לאותה עבודה ואותם חומרי הגלם. אם גם אתם חושבים לצבוע את ביתכם בחודשים הקרובים, אנו ממליצים לדחות מעט את המועד וליהנות ממחירים מוזלים. בדומה למחירי החופשות שיורדים לאחר חודשי השיא, גם ענף השיפוצים מתאפיין בשינויי מחיר תכופים.

קבלתי הצעה זולה יותר ב-1000 ש"חצביעת דירה באופן הנכון

ישנם הרבה מאוד צבעים שישמחו לצבוע את ביתכם. מספיק להסיט את המבט ברמזור הבא שאתם נתקלים רק כדי לראות את מגוון השלטים וההבטחות כגון "צבע את ביתך ב-1900 שקלים". הצעות מעניינות ללא ספק אך השאלה שצריכה להישאל היא מה אתם באמת מקבלים..?

ריכזנו עבורכם מספר שאלות שצריכות לעלות לפני שכירת שירותיו של צבעי. בנקודה זו צריך לציין שכל סטייה מנהלי העבודה והשימוש בחומרים עשויים אולי לקצר את משך העבודה ולהוזיל אותה מצד אחד, אך במקביל, לספק לכם עבודת צבע ירודה שאם לא תבחינו בהבדלים היום, סביר להניח שתבחינו בהם בעוד מספר חודשים עד שנה במקרה הטוב ובינינו, מי רוצה לצבוע את הבית ולעבור את התהליך כל שנה מחדש?

חומרי גלם

זה לא סוד שקיים שוני, לעתים גדול מאוד, בין סוגי היצרנים השונים. ישנם יצרנים מובילים שמבטיחים, מקיימים ומוכרים לכם צבעים איכותיים שעברו פיתוח ויצור קפדניים, המספקים לכם צבע איכותי שיקנה לביתכם מראה יוקרתי ושיחזיק מעמד לאורך זמן, בלי קילופים או דהייה. חומרים מהסוג הזה עולים יותר כסף ביחס לחומרים הפשוטים יותר. אנו ממליצים להשתמש בצבעים מהסוג שנחשב לאיכותי יותר כגון טמבור, נירלט, יעקובי ודומיהם (זו רשימה חלקית כמובן וקיימים עוד מספר יצרנים איכותיים שמציעים את סחורתם בשווקים).

בכמה שכבות צבע צריך להשתמש

מבט חטוף על פחי הצבע מלמד אותנו שהיצרנים – אלה שפיתחו את הצבעים ומכירים אותם טוב יותר מכל אחד אחר, מצהירים שעל מנת לקבל תוצאות איכותיות, יש לצבוע בשתי שכבות. גם אם נראה לכם ששכבה אחת עושה את העבודה, תהיו בטוחים שהשכבה השנייה תראה טוב עוד יותר וחשוב מזה, תחזיק מעמד לאורך זמן.

צביעת תקרה

לעתים קרובות יש נטייה לחשוב שהתקרה לא חלק מהבית. נכון שמדובר בעבודה פיזית שבעלי מקצוע רבים מעדיפים לדלג עליה, אך למרות זאת מדובר באחד החלקים המרכזיים בביתכם. צביעה של התקרה, תשדרג במקרים רבים את מראה הבית לא פחות מצביעת קירות.

תיקונים

תיקונים ברמה מקצועית של חורים, סדקים ושאר נזקים, הכרחיים לא פחות מצביעת הקירות. אומנם מדובר בפעולה שמצריכה זמן עבודה והמתנה לחומרי המילוי שיתייבשו לפני שנוכל להמשיך, אך מדובר בצעד הכרחי שאין לדלג עליו.

מי מסדר ומנקה את הבית

על מנת לצבוע את הדירה ביעילות, יש להכינה בהתאם כך שלצבעי יהיה מקום לעבוד מצד אחד, ושהרהיטים והציוד שלנו ישמרו נקיים ככל האפשר מצד שני. לכן מקובל לפנות חדרים או לרכז את תכולת הדירה במקום מרכזי ולכסות אותם בניילונים שישמרו עליהם. עם סיום העבודה, צריך מן הסתם להחזיר את כל הפריטים למקומם. זה המקום לשאול האם העליתם בדעתכם מי יעשה את כל העבודה הזאת? בשכירת שירותיו של צבעי מקצועי, לא תצטרכו להתעסק בשאלה הזאת מאחר והוא ידאג לכל הסידורים הנדרשים. בדקו שסידור הדירה כלול בהצעת המחיר שנתנה לכם.

אחריות על עבודות צבע

מסתבר שיש דבר כזה. צבעי מקצועי שמאמין באיכות עבודתו, יישא באחריות לכל בעיה שתתעורר ושקשורה בחומרי הגלם או בעבודה שביצע.

נקודות להתייחסות

המלצות – אין כמו המלצות של מכרים ובני משפחה אודות שירותים של בעלי מקצוע. אנשים רבים יכולים לתרום לכם מניסיונם. אם לא קבלתם המלצה, תוכלו להשתמש ברשתות החברתיות או לעיין בחוות דעת אותנטיות באתרי בעלי מקצוע השונים.

חוזה עבודה – מומלץ להכין חוזה עבודה מסודר שמתאר את מהות העבודה תוך התייחסות לסעיפים שנדונו במדריך זה. כמו כן יש לציין תאריכי עבודה וכמובן את המחיר ומועדי התשלום. בנקודה זו נמליץ לכם שלא להתפתות לעסקאות ללא קבלה. העניין יכול להוזיל את העלות הכללית אך מצד שני לא תהיה לכם שום הוכחה ואחריות לביצוע העבודה.

לסיכום, על מנת לקבל שירות ועבודה מקצועיים עליכם להשקיע את הזמן הדרוש באיתור בעל מקצוע אמין ומקצועי. כמו כן, אנו ממליצים לגלות מעורבות בכל מה שקשור לשלבי העבודה. בדקו שהעבודה בביתכם נעשית כפי שצריך וללא "קיצורי פינות". לבסוף, כל מה שנותר לכם, הוא ליהנות מביתכם המחודש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.