צבי עמר חגג עם יהודי תוניס את לג' בעומר

כמידי שנה, הגיעו מאות יהודים מרחבי הארץ והעולם לג'רבה שבתוניס, לבית הכנסת המרכזי, לחגוג שם את ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר. צפו

כמידי שנה, הגיעו מאות יהודים מרחבי הארץ והעולם לג'רבה שבתוניס, לבית הכנסת המרכזי, לחגוג שם את ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר.

השנה הגיעו מהארץ קבוצת חרדים להשתתף בהילולא המקומית. אחד מהרבנים שנוסעים לשם כל שנה בתאריך הזה, הוא הרב רפאל כהן מצפת, ראש מוסדות 'יתד התשובה', שיש לו תלמוד תורה ובית ספר לבנות גם בג'רבה ומשמש כרב הרוחני של הקהילה המקומית.

באירוע השתתף הנגיד ואיש החסד הרב צבי עמר, מבעלי רדיו קול ברמה שנסע לחגוג שם

בית כנסת "אלגריבה", קיים כבר מ-1920. הכניסה היא דרך דלת עץ מסיבית בצורת קשת משוריינת בלוחות ברזל ומקושטת במסמרים ענקיים בעלי ראשים מעוגלים בסגנון אנדלוסיה.

"שני אולמות היוצרים יחידה אחת מקבלים את פני המבקרים. תחילה יש לעבור דרך האולם הראשון שהוא חלל גדול ורחב, ובכניסה לאולם הפנימי יש להסיר את הנעליים לפניכן. ככתוב: "של נעליך מעל רגליך…".

"כאן יש שלוש מנורות מרכזיות התלויות אותן האורחים מדליקים: ביניהן את מנורת רבי שמעון בר יוחאי (בתאריך ההילולא בל"ג בעומר), את זו של רבי מאיר בעל הנס.

"עם הזמן יצא שמה של אלגריבה למרחוק כבעלת כוחות ריפוי ויכולת לחולל ניסים דבר שקנה לה קהל גדול שמקפיד לבקרה בכל הילולא בל"ג בעומר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.