צה"ל גייס בחורי ישיבות שגלשו בפייסבוק

אתר -ynet חושף נתונים על גיוס מאות בני ישיבות שהתקלקלו. גורם בכיר באגף כוח האדם טוען כי היקף הצעירים חרדים שמזייפים את היותם תלמידי ישיבות כדי לקבל דיחוי שנתי לשירות בצה"ל, הגיע לכדי -4,000 חרדים בני 24-17 שמנהלים אורח חיים חילוני לכל דבר. {"מתרועעים עם צעירות"}

בצה"ל החלו ליישם את חוק הגיוס במטרה להגדיל את כמות החרדים המשרתים, ומשתמש לצורך כך  ב"נערי הפייסבוק" החרדים שמנהלים אורח חיים חילוני לכל דבר.

אתר -ynet חושף נתונים על המלחמה בתופעת "נערי הברזלים" שמגיע להיקפים עצומים, כפי שחושף גורם בכיר באגף כוח האדם.

לדבריו היקף  הצעירים חרדים שמזייפים את היותם תלמידי ישיבות כדי לקבל דיחוי שנתי לשירות בצה"ל, הגיע לכדי -4,000 חרדים בני 24-17 שמנהלים אורח חיים חילוני לכל דבר.

ממעקב צהל עולה כי הצעירים החרדים לא עמדו במכסת 45 שעות לימוד שבועיות במוסד תורני, ובשל כך בוטל מעמדם כבני ישיבה.

משמעות ביטול הצווים כי אותם צעירים מחויבים בגיוס לצה"ל, לרובם נשלח צו גיוס. חלקם החלו בשירותם הצבאי.

גורם בכיר באכ"א, סיפר  כי מאות הצעירים הגישו ערעור על ההחלטה, חלקם הצליחו להוכיח כי אכן הם עומדים כיום בקריטריונים כבני ישיבה.

בצהל ערכו חיפושים בפייסבוק של נערים וצעירים חרדים, וגילו שאלפים מהם יוצאים לחוף הים בלבוש חשוף, וכן מגיעים למרכזי הבילויים בסופי שבוע ומתרועעים עם צעירות

"לרבים מהם במגזר החרדי יש פייסבוק", מסביר הגורם באכ"א לוינט, "ברגע שאנו מבינים שהצעיר לא עומד בתנאי הדיחוי אנו מבטלים את המעמד אחרי שזומן לשימוע ובו אנו מציגים לו את הראיות ומאפשרים לו זכות ערעור. גם יציאות לחו"ל נחשבות להפרה של דרישות המעמד ועבודה במקום לימודים בישיבה, המידע מגיע אלינו מגופים שלנו. הדבר היחיד שהשתנה זה היכולת שלנו לאכוף באמצעים טכנולוגיים תוך העברות מידע הדדיות למשרד החינוך וכך אנו 'נוגעים' באנשים".

לדברי בכיר באכ"א, "אנו מגיעים אליהם בקלות בפייסבוק, היום עם סמארטפון אפשר לעשות עבודת בילוש אדירה. כשילד מגיע אליך עם מכנסיים רחוקים מהנעליים, אתה מבין שהמכנסיים לא שלו, וכשאתה מוצא אותו בפייסבוק אתה רואה שיש לו עשרות חברים כמוהו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.