צה"ל דורש מהאו"ם: "לנטרל מנהרה בלבנון"

אלוף פיקוד צפון סייר היום עם מפקד יוניפי"ל ודרש ממנו לפעול לנטרולה של מנהרה נוספת- בשטח לבנון

הפעילות הצבאית כנגד מנהרות הטרור בגבול לבנון נמשכת. דובר צה"ל אמר הערב (חמישי) שהצבא פועל כרגע בשלושה מקומות לאורך גדר הגבול עם לבנון כדי לנטרל מנהרות של חיזבאללה: האחד במטולה, השני מול בסיס בירנית בגזרה המערבית והשלישי מול מוצב צה"ל ממערב לקיבוץ חניתה. אלוף פיקוד צפון סייר היום עם מפקד יוניפי"ל ודרש ממנו לפעול לנטרולה של מנהרה נוספת- בשטח לבנון.

במקביל, מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק נפגש בשעות הצהריים עם מפקד יוניפי"ל, הגנרל האיטלקי סטפנו דל קול, וערך לו סיור באזור המנהרה במטולה שנחפרה מהכפר כילא הלבנוני אל תוך שטח ישראל. סטריק מחה בפניו על הפרת הריבונות הישראלית על ידי חיזבאללה.

דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס ציין הערב כי הצבא מוכן לכל תרחיש, וערוך בכוחות מתוגברים לאורך גדר הגבול, גם של חיל האוויר וגם בהיבט של הגנה אווירית. הדרישה שהעביר אלוף פיקוד צפון ממפקד יוניפי"ל מהדהדת את דבריו של הגורם המדיני הבכיר בישראל, שאמר מוקדם יותר היום שקיימת "אפשרות סבירה שנצטרך לפעול בלבנון, יוצרים לגיטימציה לכך".

בחיזבאללה במשדרים בעיקר בלבול ומבוכה בעקבות חשיפת המנהרה. בכלי תקשורת בלבנון דווח כי תושבי הכפר כילא וכפרים נוספים באזור מרג' עיון שבדרום לבנון קיבלו מסרי אזהרה מישראל שלפיהם חיזבאללה חפר בסביבת מגוריהם מנהרות המסכנות את חייהם ועל כן עליהם לנקוט משנה זהירות בסביבתן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.