צה"ל הגיב הלילה בתגובה לירי על הדרום

צה"ל תקף הלילה שוב ברצועה בתגובה לירי בשישי, לאחר בדיקה התגלה כי מדובר ברקטות שהוברחו מסיני על ידי איראן, בצה"ל הבהירו כי "הירי החמור ביום שישי הוכיח שוב שאירן, באמצעות ארגוני טרור סוררים וקיצונים פועלת לדרדור המצב האזורי"

לאחר שאתמול נורה מטח רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, הערב הודיע דובר צה"ל כי חיל האוויר תקף עמדה של חמאס בדרום הרצועה.

"היום תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב של חיל-האוויר עמדת תצפית השייכת לארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה", נמסר מדובר צה"ל. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אתמול לעבר שטח המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב". גם אתמול (שישי)הגיב צה"ל. הירי בוצע בזמן שסמוך לגבול הרצועה נערך טקס לציון יום הולדתו של סמ"ר אורון שאול ז"ל.

בצה"ל הבהירו כי "הירי החמור ביום שישי הוכיח שוב שאירן, באמצעות ארגוני טרור סוררים וקיצונים פועלת לדרדור המצב האזורי, משחקת בחייהם של תושבי עזה ועשויה להוביל את הרצועה להסלמה לאחר שנות שקט ביטחוני. על חמאס מוטלת האחריות המלאה למצב והשלכותיו".

בראיון לערוץ 2 האשים שר הביטחון ליברמן את איראן שמנסה להסלים את האיזור. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אמר ליברמן: "עשינו ניתוח טכני ומדובר בפצמ"רים מתוצרת אירן שסופקו לגורמים ברצועת עזה".

"צריך להבין, נורו שלושה פצמ"רים וזה חמור מאוד", אמר ליברמן. "החמאס מורתע ולא רוצה הידרדרות. הבעיה היא שחמאס מאבד הרתעה מול גורמים סלפים קיצונים שנתמכים בידי אירן – הם מקבלים כסף, תמיכה ואידיאולוגיה מגורמי ג'יהאד עולמי ואירן", אמר שר הביטחון. "אותם גורמים מנסים לגרור אותנו למערכה כוללת ברצועת עזה וההרתעה של חמאס נפגעה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.