צה"ל הרס את ביתו של המחבל שרצח את ברוך מזרחי

כוח צה"ל הרס הבוקר (רביעי) בכפר אידנה שבאזור חברון, את ביתו של זיאד עוואד, המחבל שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי בערב חג הפסח, בעת שעשה את דרכו לחברון. דו"צ: "ההריסה – חלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו"

כוח צה"ל הרס הבוקר (רביעי) בכפר אידנה שבאזור חברון, את ביתו של זיאד עוואד, המחבל שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי בערב חג הפסח, בעת שעשה את דרכו לחברון.

מדובר צה"ל נמסר כי "כחלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו, בהתאם להחלטת מפקד פיקוד המרכז ולאחר שנדחתה עתירה בנושא על ידי בג"צ, כוחות צה"ל הרסו את ביתו של זיאד חסאן חליל עוואד".

יאד עוואד פתח באש לעבר כלי רכב ישראליים בכביש 35 סמוך לחברון. בפיגוע נהרג ניצב-משנה ברוך מזרחי ז"ל, נפצעה רעייתו ונפצע ילד נוסף באורח קל אשר נסע בכלי רכב אחר.

זיאד עוואד, בן 42, הוא מחבל פעיל בארגון הטרור חמאס אשר נכלא בעבר בגין רצח פלסטינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל ושוחרר במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. בתום חקירה מאומצת של צה"ל ושירות הביטחון הכללי המחבל נעצר.

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "הריסת בתי מחבלים מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם, כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע. צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים, והגורמים המסייעים להם ולהרתיע מביצועים של פיגועים נוספים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.