צה"ל חוזר בו: לא יענש החייל שאכל חזיר (וידאו)

לאחר האירוע בו הוטל עונש מחבוש על החייל שנתפס באכילת חזיר בשטח הבסיס, בצה"ל מתחרטים על המהלך וביטלו את העונש, והחייל שוחרר לביתו. צפו בראיון עם אם החייל

לאחר האירוע בו הוטל עונש מחבוש על החייל שנתפס באכילת חזיר בשטח הבסיס, בצה"ל מתחרטים על המהלך וביטלו את העונש, והחייל שוחרר לביתו.

לדברי דובר צה"ל תא"ל אלמוג, היתה זאת טעות להתיחס לסיפור ולהטיל עונש על החייל.לדבריו חשוב בהחלט לשמור על הכשרות בבסיסי צה"ל לפי הנוהל "אך לא נחטט בכריך של חייל מאידך". "קיימים מתחים בחברה הישראלית ויש עמדות ודעות שונות, בצה"ל יש מקום לכולם", הוסיף אלמוז. העונש שניתן לחייל בוטל והוא ישוחרר לביתו יחד עם חבריו לקורס מ"כים.

החייל המדובר הוא מה שנקרא "חייל בודד", שעלה מארצות הברית ומתגורר אצל סבתו בקיבוץ. הסבתא שכפי הנראה הכינה את הכריכים לא היתה מודעת לכללים בצבא, והחייל גם כן לא ידע מה היא מכילה. לאחר שנתן מהכריכים לכמה חברים, התברר כי מדובר בבשר חזיר והחייל נקרא לשיחה עם המפקד ונשפט.

לטענת החייל הוא כלל לא היה מודע לכללי הכשרות הנהוגים בצה"ל ולא היתה לו שום כוונת זדון במעשה. היום כאמור הוחלט לבטל את עונשו, בחלקו מהסיבות האמורות.

צפו בראיון עם אמו של החייל (באדיבות רשת)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפעמים, יותר מדי לפעמים, ישנה תחושה של חוסר מידתיות בהתייחסות של גורמי אכיפה
    (משטרה בכלל זה) לעבירות של אזרחים. ובמקום שיש להעניש בחומרה רואים הקלות מפליגות ובמקום של להבין את העבירה הקלה נוהגים באזרחים כאחרוני הפושעים.

    א |
    הגב