צה"ל חושף את מנהרות חיזבאללה: ב-00 :20 רה"מ ידבר

דובר צה"ל מפרסם סרטון ובו תיעוד מתוך מנהרת הטרור ההתקפית שנחפרה מאזור כפר כילא בדרום לבנון, חצתה את הגדר וחדרה כ-40 מטרים לתוך לשטח ישראל. צפו

דובר צה"ל מפרסם הערב (שלישי) תיעוד מתוך המנהרה ההתקפית שנחפרה מבית פרטי בכפר כילא בלבנון וחצתה לשטח ישראל. בסרטון ניתן לראות את פתח המנהרה וצורתה.

בשעה 20:00 ימסרו רה"מ נתניהו ואיזנקוט הצהרה לתקשורת. המבצע שהחל להתבצע בשטח הבוקר הוא תוצאה של עבודה מודיעינית, מאומצת וחסויה שהתקיימה בשנים האחרונות בגבול הצפון.

גורם בכיר בצה"ל ל'אקטואליק': כבר אתמול משעות הערב יש כוחות שעובדים בקרקע והבוקר הכרזנו על המבצע. ב-2006 גילינו את סוגיית 'שמורות הטבע' בשטח בנוי, בעיקר במרחב הכפרי בדרום לבנון. באזור 2012 חיזבאללה מתעסק בתכנית התקפה שנקראת 'כיבוש הגליל', שעיקרה הוא העברת הלחימה לשטח ישראל. זה כולל את המנהרות. ב-2013 אנחנו מתחילים לקבל חשדות שחיזבאללה מקיים חפירות בקו המגע. בדקנו את זה בכל מיני אספקטים ולא העלנו ממצאים חיוביים. ב-2014, במבצע 'צוק איתן', למדנו לקחים על מנהרות והעברת הידע בין הצפון לדרום מביאה אותנו להבנה שחיזבאללה יעתיק את המנהרות לצפון. באוקטובר 2014 צמ"מ – צוות מודיעיני טכנולוגי – התמקד בחקר מנהור תת-קרקע של חיזבאללה. במסגרת העבודה הזו היו מאמצים מקצועיים וטכנולוגיים שלא על כולם ניתן לדבר. לאט לאט מתחילים להתבהר הפרטים. לאורך השנים, באמצעות כל מיני אמצעים טכנולוגיים, תפעלנו לא מעט יכולות כדי לגלות תת קרקע. הבוקר הכרזנו על המבצע הזה אחרי מאמץ של חודשים ארוכים. התמונות הראשונות, ההוכחה שיש מנהרות, יצאו בשעות האחרונות"

לדבריו, "יש מגוון פעילויות סמויות וגלויות. כוחות של חטיבת הקומנדו נמצאים בשטח. המבצע הזה יכול להימשך ימים או חודשים. יש פה מערכת שמבוססת על כוחות סדיר. אין גיוס של צו 8".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.