בפעם השנייה: צה"ל יירט מל"ט של חיזבאללה מול חופי חיפה • צפו ביירוט הקודם

ושוב איתכם: מטוס קרב של חיל האוויר יירט מל"ט של החיזבאללה מול חופי חיפה. זו הפעם השנייה בתוך שנה בה מתבצע ניסיון להחדיר מל"ט אל גבולות ישראל

מטוס קרב של חיל האוויר יירט לפני זמן קצר כלי טיס בלתי מאויש של חיזבאללה, שטס מעל הים התיכון מול חופי חיפה. זו כבר הפעם השנייה בתוך שנה בה מנסה החיזבאללה להחדיר כלי טיס בלתי מזוהה אל גבולות ישראל.

בפעם הקודמת הוחלט בצה"ל ליירט את המל"ט בתוך שטח ישראל, זאת בכדי ללמוד מחלקיו מאיפה נשלח ועוד. הפעם הוחלט בצה"ל ליירט את המל"ט בים התיכון, עוד בטרם חדר את גבולות המדינה.

כזכור, לפני כחצי שנה חדר מל"ט של חיזבאללה לשמי ישראל. האירוע התרחש ביום שבת, 6 באוקטובר. המל"ט חדר אל שמי ישראל מכיוון הים התיכון ושהה כחצי שעה במרחב האווירי הישראלי כשהוא מלווה על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר, עד שהוחלט ליירטו באזור יער יתיר.

באירוע הקודם, אמר דובר צה"ל כי "משיקולים מבצעיים הוחלט לאפשר לכלי הטיס לטוס בשמי ישראל ולא ליירטו מיד".

לאחר אותו אירוע, אישר מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, כי ארגונו שלח את כלי הטיס, אשר יוצר באיראן, וכי לארגונו "יש זכות לשלוח מטוסי ריגול מעל פלסטין". נסראללה רמז ואמר "זו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה". לאחר היירוט היום נראה שהוא עמד בהבטחתו.

מקרה בולט נוסף של חדירת מזל"ט של חיזבאללה לתחומי ישראל התרחש במהלך מלחמת לבנון השנייה, כאשר חיל האוויר יירט גם את כלי הטיס הזה, שעל פי גורם בכיר נשא 10 ק"ג של חומרי נפץ.

צפו בהפלת המל"ט מה-6 באוקטובר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.