זייברט לתושבי בני ברק: "אל תכנסו לפאניקה"

בעקבות המצב הכללי בארץ, בלשכת ראש עיריית בני ברק התקיימה ישיבת חירום שבסופה הוחלט לפתוח את המקלטים לקראת מתקפה אפשרית


 בעקבות המצב הכללי בארץ, בלשכת ראש עיריית בני ברק התקיימה ישיבת חירום  בין הנוכחים,  אל"מ אפריים (אפי) מישייב, מפקד מחוז דן בפיקוד העורף; הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק; מר משה חג'בי, מנהל מחוז דן ברשות חירום לאומית; מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה; אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה.

"אין לאיש כוונה ליצור פאניקה, אך תמיד עדיף להתכונן ולהערך לכל מצב, גם אם בפועל לא יהיה צורך בהערכות, ובעקבות זאת התקיימה פגישת עבודה מסודרת ומתואמת בין העירייה לבין מחוז דן של פיקוד העורף"- כך הובהר במסגרת הפגישה שהתקיימה היום בין הרב חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק וצוות עירוני בכיר לבין נצ"מ אפריים (אפי) מישייב, מפקד מחוז דן של הצבא, רשף-משנה אליק אלבז, מפקד תחנת כיבוי אש; מר משה חג'בי, מנהל מחוז דן של רשות חירום לאומית; אל"מ יגאל הקשר, מפקד נפת גנים של הצבא; מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה וקצינים בכירים מהמחוז.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר הציג בפגישה נתונים על הפעילות העירונית להערכות בתחומים רבים, ובהם מוסדות החינוך, שבניגוד לרוב ערי הארץ, בהן כבר ישנה חופשה לתלמידים, בבני ברק רובם המוחלט של התלמידים, הבנים, ממשיכים בלימודיהם. כמו"כ העלה ראש העיר, כי כבר, כיום, בשל המצב בחלק גדול מערי הדרום מגיעים לעיר תושבים רבים מערים אלו, כדי להתגורר בה בתקופתהחירום השורר בעריהם, וכפי שהיה קיים מצב דומה בזמני חירום בעבר בדרום הארץ.

אל"מ אפריים (אפי) מישייב מסר למשתתפי הפגישה את הנחיות העבודה של פיקוד העורף לנוכח המצב, ובעקבות זאת, סקר את התיאום החיוני והחשוב כל כך עם הרשויות המקומיות ועם ארגוני חירום והצלה, את המענים הקיימים למקרי חילוץ, בדיקת מעבר, במקרה הצורך, ממצב שגרה לחירום על-סמך בסיס יומי ושעתי קבוע והגנה אקטיבית הקיימת בגוש דן.

מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה ויו"ר האיגוד הארצי של קציני הביטחון בעיריות ובמועצות המקומיות דיווח על הפעילות העירונית בימים האחרונים לנוכח האירועים באזורים שונים בארץ, ובעיקר בדרומה, וכפי שהודגש בדברי ראש העיר ומפקד המחוז שעדיף להתכונן בלא שיהיה בכך צורך מאשר מצב הפוך, ובעקבות זאת, עומד אגף שירותי החירום של העירייה וצוות קציני הביטחון שבו, בימים האחרונים, בקשר רציף עם כלל מנהלי המחלקות העירוניות שיש להם קשר לתחומי חירום כחינוך, רווחה, כוח-אדם, מוקד עירוני, תאגיד "מי ברק" ועוד.

כפי שנמסר בפגישה, דווח על מגוון הנושאים הקשורים למצב כהערכות, תיאום עם כל הצוות העוסק בעניינים אלו, תגבור המוקד העירוני ומרכזים למצבי חירום וכדומה, וכל זאת, כמובן, בתקווה שכל ההכנות הן בגדר תכניות ושלא יהיה כל צורך בפעולות מעשיות.

התיאומים הינם גם עם גורמים חיצוניים ככיבוי-אש, מל"ח (משק לשעת חירום), משטרה, מוסדות חינוך שונים ועוד. סוכם גם על שדרוג דרכי התיאום והקשר עם הגורמים הפנימיים והחיצוניים, ובכך לשפר את דרכי הפעילות, מהירותן ויעילותן.

בפגישה גם סוכם על דעת הרב חנוך זייברט, ראש העיר ואל"מ  אפריים מישייב, מפקד המחוז, כי החומר שהוכן, לא מכבר, על הערכות המשפחה והנחיות למצבי ירי טילים, שגובש מקצועית ע"י פיקוד העורף ובתיאום עם אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה ועם מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה, יופץ בימים אלו ע"י העירייה בבתי תושבים, בהתאם לכמויות שיומצאו לעיר ע"י פיקוד העורף. בד בבד, ניתן לקבל מידע נוסף בנושא במוקד "104" של פיקוד העורף.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.