צה"ל מפתה את החרדים: פלוגה קרבית – וג'ובים ביבשה

בימים אלו מוקמת פלוגה חרדית בגדוד "רתם" של חטיבת גבעתי. לפלוגה, שמכונה "תמר", בנוסף, צה"ל יציע לחרדים שורה של תפקידים נוספים בזרוע היבשה

בצה"ל מנסים להגביר ולעודד את החרדים לגיוס ליחידות הקרביות, בימים אלו  מוקמת פלוגה חרדית  בגדוד "רתם" של חטיבת גבעתי. לפלוגה, שמכונה "תמר",  גויסו כבר 45 חיילים חרדים בגילאי 21-18.

בהארץ דווח כי בצה"ל מרוצים משילוב החרדים במתכונת הנוכחית, ולפיכך מתכוונים להרחיב את גיוסם כך שפלוגה חרדית תוקם בכל אחד מגדודי חטיבת גבעתי.

"מסגרת פלוגתית בתוך גדוד, ולא גדוד הומוגני, הוא מודל שנראה לנו עד כה טוב מאוד", טען קצין בזרוע היבשה בשיחה עם "הארץ". לדבריו, פלוגות אלה, אליהן יגוייסו חרדים נוספים לתפקידי לחימה, בהמשך יוקמו פלוגות חרדיות בחטיבות חי"ר נוספות.

בצה"ל מתכוונים להרחיב את התנאים, ומציעים לחרדים לשרת בזרוע היבשה שם מתכוונים לפתוח תפקידים נוספים עבור משרתים חרדים:

בהארץ דווח עוד כי בשנה הבאה יגויסו חרדים לתפקיד של מפעיל כלי צמ"ה (ציוד מכני־הנדסי) . הפלוגה הראשונה תצא לדרך כבר בחודש מארס הקרוב.

בנוסף, בצה"ל יגייסו חרדים גם לתפקיד של אורזי אפסניה מוצנחת, שם אורזים החיילים חבילות ציוד שיוצנחו ממטוסי תובלה. בעוד כארבעה חודשים צפויים להתגייס החרדים הראשונים לתפקיד זה, ואלו ישובצו בבסיס נבטים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.