צה"ל מתגבר כוחות בגדה, בתי המחבלים צפויים להיהרס(וידאו)

6 ישראלים נרצחו בחודש האחרון בפיגועים – לעומת חמישה ב-2012 וב-2013. צה"ל מתגבר את נוכחות החיילים בכבישי הגדה. קרובים של המחבלים שרצחו את אלמוג שילוני ודליה למקוס נעצרו בחברון ובשכם, בתיהם צפויים להיהרס

פיגוע דקירה בתל אביב , פיגוע דריסה ורצח בגוש עציון , הפגנות אלימות בכפר כנא וביישובים ערביים נוספים, מהומות ומתח בשטחים וחשש לחדירה ב'כוכב יעקב' – כל זה רק חלק מהרשימה המדממת אמש.

מאוחר יותר עצר צה"ל את אביו ואת שלושת אחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתל אביב, במחנה הפליטים עסכר בשכם. בחברון נעצרו שניים מבני משפחתו של המחבל שביצע את הפיגוע בגוש עציון.

בכמות פיגועי הטרור, שהגיע במהלך יום האתמול גם ללב תל אביב, חל זינוק מדאיג בתקופה האחרונה. בחודש האחרון נרצחו יותר ישראלים מפיגועים שיצאו מיהודה ושומרון וממזרח ירושלים, מאשר בכל השנתיים הקודמות גם יחד. למקוס, שנדרסה ונדקרה למוות בכניסה לאלון השבות, היא הישראלית ה-11 שנרצחה בחצי השנה האחרונה והשישית שנרצחה בחודש האחרון – לעומת חמישה הרוגים מטרור שיצא ביהודה ושומרון בכל 2013 ואפס ב-2012.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אמש דיון ביטחוני בלשכתו בירושלים והנחה לנקוט שורת צעדים נגד פעילי הטרור, לרבות תגבור כוחות הביטחון בשטח וקידום הריסת בתי המחבלים.

כבר אמש סרקו כוחות צה"ל את בית המחבל מחברון, שביצע את הפיגוע בגוש עציון, על מנת לבדוק אם היו סימנים מקדימים לכוונתו לבצע פיגוע. צה"ל עצר בעיר שניים מבני משפחתו של המחבל – את אחיו ואת גיסו. צה"ל עצר את אביו ואת שלושת אחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתךל אביב במהלך הלילה, אחרי שכוחות הגיעו לביתם במחנה הפליטים עסכר בשכם. הכוחות ערכו גם חיפוש בבית. משפחתו של המחבל החלה לפנות חלק מהבית מחשש להריסתו.

בנוסף ערכו חיילי צה"ל מדידות במהלך הלילה בכפר דיר סאמת, דרומית לחברון, בבתים של שני המחבלים שרצחו את יאיא עופר, ככל הנראה לקראת הריסתם.

צה"ל מתגבר פעילות בכבישי הגדה

בעקבות ההסלמה בגדה ובמזרח ירושלים צפויים היום כוחות צה"ל באוגדת איו"ש לתגבר פעילותם בצירים ברחבי הגדה, במטרה לשבש כוונות של מחבלים ליידות אבנים ולהשליך בקבוקי תבערה לעבר מכוניות, וכדי לסכל אפשרות לפיגוע נוסף בטרמפיאדות.

מפכ"ל המשטרה לשעבר, אסף חפץ טען כי במקרה שפיגועי הדריסה יימשכו, יש לאסור על תושבי מזרח ירושלים לנסוע ברכבים פרטיים. בהתייחסו לאירוע הירי בנער הערבי אמר חפץ: "מי שתוקף שוטרים מסתכן בחייו. יש גבול לאיפוק. גם אם אדם שרץ עם סכין מסתובב ברגע האחרון זה לא משנה – השוטרים יירו בו. טוב עשו השר לביטחון פנים והמפכ"ל שגיבו את השוטרים".

 זירת הפיגוע, אמש – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.