סוף עצוב: צה"ל קבע את מותו של הקצין הדר גולדין. המשפחה מבקשת: "בואו להלויית בננו הגיבור" (וידאו) סיקור

סוף עצוב וטראגי: הותר לפרסום: החייל הקצין הדר גולדין שכולנו התפללנו עליו כל מהלך השבת הוכרז כחלל ומותו נקבע ע"י הרב הראשי לצה"ל.

דובר צה"ל מוסר כי אתמול בשעה 23:25 קבע הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך זה, את מותו של קצין צה"ל, סגן הדר גולדין, לוחם ומפקד בחטיבת "גבעתי", שנפל בקרב ברצועת עזה ביום שישי, ה' באב תשע"ד, 1 באוגוסט 2014.

ההחלטה התקבלה על פי ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ושיקולים רלוונטיים אחרים.

ההודעה נמסרה למשפחה לפני מספר דקות על-ידי ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ. צה"ל ימשיך לשמור על קשר ישיר עם המשפחה ולתמוך בה ככל שיידרש.

לעוד כתבות בנושא:

סוף עצוב: צה"ל קבע את מותו של הקצין הדר גולדין. המשפחה מבקשת: "בואו להלויית בננו הגיבור" (הקלטה)

רמקולים בבני ברק: בקשה בעקבות חטיפת החייל סגן הדר גולדין (הקלטה) שמו המלא לתפילה בפנים

חשש לחטיפת החייל הדר גולדין באיזור רפיח – הותרו לפרסום שמות החיילים בתקרית החטיפה – שידור חי

 * ראש הממשלה: "המבצע נמשך, ניערך במקומות שנוחים לנו"

משפחתו של הקצין הנעדר: הוא חי, אל תצאו מעזה בלעדיו

משדר מיוחד: צה"ל ממשיך במאמצים לאיתור הקצין החטוף, למעלה מ-150 הרוגים ברפיח

ארה"ב: חטיפת חייל צה"ל – הפרה בוטה של הפסקת האש. צפו בדברי האב לתקשורת 

בצל חשש כבד לחטיפה: הקבינט מתכנס לישיבה דחופה

המשפחה הודיעה שהיא מקבלת את ההודעה וקוראת לכולם להשתתף בלוייה, מועד עדיין לא נקבע.
האזינו לקול דובר המשפחה:
[alooma ref="83ff0bd7d485ce3b4206ecd93a32ec92.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מוקדם יותר עם צאת השבת: אמו של שי גולדין אמרה כשעוד לא ידעה על מות בנה: "אני דורשת ממדינת ישראל שלא תעזוב את עזה עד שתחזיר את הילד שלי הביתה. זה ילד שעובד בכל הכוח ובכל היכולת שלו. הדר זה התאום של צור, החלק השני של צור. שניהם משרתים בעזה. צור הוא כוח החילוץ שחשב שייחלץ את הדר החוצה. אני דורשת ממדינת ישראל לא להפקיר את הילד שלי, לא להפקיר אף ילד שיצא להילחם".

צפו: הוריו אחיו התאום של הדר הי"ד ז"ל ואחותו בשיחה עם התקשורת

כתב ערוץ 2 מדווח על אנשי הצבא שנמצאים בבית הדר גולדין עם הודעה על החייל 

באדיבות רשת
גם משפחתו של החיל החטוף, שי גולדין, מסרה עם צאת השבת הודעה לתקשורת. אביו, ד"ר שמחה גולדין, אמר: "אני רוצה להגיד כמה דברים בצורה פשוטה וברורה. אני מג"ד מילואים, עשיתי מילואים עד גיל 50 ואני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו. המפקד שלי היה בני גנץ, ואני יודע שזה לא יכול להיות שייתן פקודה לצה"ל לצאת מאיזשהו מקום כשיש חייל בפנים. אני מכיר את עופר וינטר (מח"ט גבעתי). אני לא מאמין שיפקיר קצין שלו מפלס"ר גבעתי בעזה ולא ברפיח ולא בשום מקום אחר. אלה המסרים שלנו, של המשפחה שלי.
"אני מבקש להודות לכם, אנחנו מקבלים תמיכה עצומה כי הבנים שלי ששלחנו להגן על עוטף זה. אני לא מאמין שתושבי עוטף עזה ייתנו יד לזה שנשאר קצין בשטח שנשלח להגן עליהם".

הסוף הוא עצוב מאוד, הגופה נמצאה זאת לפי דיווחים שונים שאינם מאומתים, אבל הדר גולדין הוכרז כבר כחלל.
יהי זכרו ברוך

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שטויות של ממש!!! הסגנון שלך אינו ראוי לעם ישראל בכלל! אין להפחיד בהפחדות ובאיומים! יש לדבר רק בזכות של בני ישראל, רק כך אתה יכול לעורר לרחמים! הבחורים הצעירים מוסרים את נפשם ומגנים עלינו ברגעים האלה!!! הסתכל סביבך! הרבה יהודים החלו להניח תפילין ובחורות ונשים (ולא משנה איך הן לבושות!) החלו לומר תהילים!!! אתה עיוור או שאתה לא רואה בכלל שאנו עבר הגאולה?
  עבוד על מידותך ותלמד לדבר בזכותם של בני ישראל! זאת אהבת ישראל אמיתית!

  שרה |
  הגב
  • צה"ל ומדינת ישראל לא יגנו עלינו יותר! רק ההתקרבות לקל ולתורתו!!! ו"כשיש דין למטה אין דין למעלה".

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. ת.נ.צ.ב.ה

  איזה ביזיון לממשלת ישראל, עלינו להבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני, "שוב צה"ל מגייסים חרדים לחטיבת גבעתי" ידוע שצהל במצב מושפל, בלי הכרעה ובלי ניצחון אפילו במצב כל כך קיצוני הם לא מצליחים, והם לא מצליחים להגן עלינו בכלל, הם רק רוצים לגייס חרדים כדי לעקור את הדעת מהחרדים!!! תכליתו של הציונות היא רק לעקור את יסודי הדת מעם ישראל. כבר יש יותר מ30 חרדקי"ם פצועים קשה!!! אז למה מגייסים עוד חרדקי"ם בלבוש חרדי? "הָסִירוּ אֶת אֱלֹהֵי הַנֵּכָר אֲשֶׁר בְּקִרְבְּכֶם וְהַטּוּ אֶת לְבַבְכֶם אֶל ד' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל!

  הציונים-צה"ל העלו קמפיין לגיוס בהתנדבות של בחורים ואברכים חרדים הלומדי תורה, במטרה להוריד את המחיצות בינינו (בין הקדושה – לטומאה) (בין עם ישראל – לערב רב) יש להזהר מלהתחבר לרשעים האלו.
  גם שלחו את מחט גבעתי לדבר יפה עם החרדים, בעיתון משפחה. וכמה שעות לאחר מכן, חטוף או נהרג מגבעתי, מי יודע מה עוד הקב"ה יעשה להם עכשיו. זה שקורה כשנלחמים בד' ובעולם התורה, בבחורי ישיבות, באברכי כולל, ובלומדיה. איזה ביזיון.

  כבר ידוע מזמן לחרדים שאסור ע"פ דיני התורה להתגייס לצה"ל הציוני, (בגדר של יהרג ואל יעבור) עלינו להיבדל מהשפעתו הרעה של השלטון הכפרני, ועכשיו צה"ל מגייסים חרדים לחטיבת גבעתי? שומו שמים, וכי יש בגידה בהקב"ה בתורה ובחרדים גדולה מזה? כדברי רבי אלחנן וסרמן ז"ל הי"ד, שלפני הגאולה הערב רב ישלוט וישפיל את תלמידי החכמים האמיתיים, ועליהם על הציונים כיוון החפץ חיים ז"ל שהם מזרע עמלק ממש.

  על כן צריכה להיות הכרה חזקה בקרב בני תורה החרדים לדבר ד', להתרחק מהשפעתם הרעה של השלטונות הציונות. מה שנוגע לחיילים, כבר פסק החפץ חיים ז"ל, שכל שיש בו אפיקורסות ומערער אף על דקדוק אחד מן התורה אינו בכלל עמיתך, ולכן אין חיוב להתפלל עליהם (על חיילים-הכופרים בשם ובתורתו) כשיש דין למטה אין דין למעלה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • על תדבר על צהל לעולם ביסכותם אתה חיי ונושם כי את לא אלכתה לשרת במהלך אז הזה שחות יש לך לדבר עלהם י

   תובלוש |
   הגב
   • אם מזרחי וחילונים היו לומדים אפילו קצת תורה לא היה צריך צבא

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 3. ברוך דיין האמת

  לזכותו: באתי להתחנן בפני הנשים, ובפרט בפני הנשים החרידיות, משלוחי השטן, ההולכות בבגדים צמודים וצרים וגם קצרים ומושכות את עיני האנשים ומביאות אותם שלא במודע לידי החטא החמור ביותר . והן נודע מה שכתבו חז״ל שכל אשה ההולכת בצניעות תזכה שבניה יהיו גדולים בתורה וביראה, וכן להפך ח"ו… והאם בדור אשר כזה שבעוונותינו הרבים רבים וטובים נופלים ויוצאים מדרך הישרה , ואסונות נוראים פוקדים את בתי ישראל, חיילים מתים, תינוקות מתים בעריסותיהם, אמהות צעירות מסתלקות בחטף ומניחות יתומים ועוללים רכים, אנחנו ממש ערב הגאולה! תתחילו לפחד! העל אלה גם לא נבכה וגם לא נעשה חשבון נפש?…

  כולם קוראים תהלים כל יום, גם יש לומר מיד אחרי תפילת שחרית, פרקי התהילים כ" פ"ג, קכ"ב, ק"ל, קמ"ב. ואת תפילת "אחינו" נקוה שבעזרת השם ית’ שמו, רק יגמר הכל מהר בבשורות טובות, וכולם ישובו לביתם בקרוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב