רבני חב"ד לא מוותרים לצבא

בימים הקרובים התכנסו רבני חב"ד לחישוב מסלול מחדש וזאת בשל הפרת הסיכומים הבוטה של הצבא מולם, שבהם תלמידים שחתמו על ההסכם גיוסו מיד עם הגיעם לארץ.{ גזירת הגיוס}

כנראה שעוד לא נאמרה המילה האחרונה בנושא הגיוס בחב"ד, וגם רבנים שעד עכשיו שמרו על שתיקה כבר לא יכלו להחריש לנוכח מגמת הגיוס ההמוני בחסידות חב"ד.

המדובר הוא על השבועיים האחרונים בהם חזרו מאות תלמידי ישיבות חב"ד משנת לימוד בחצר הרבי בניו יורק (המוגדרת בחב"ד 'קבוצה') השנה בשל השנה המעוברת שהייתה שהו הבחורים 14 חודשים בחו"ל מה שלטענת הצבא, מזכה אותם בביטול 'מעמד בן ישיבה', בשבעות האחרונים ממלאים את ספסלי הבקו"ם בחורים שנלקחו בכפייה ללשכות הגיוס, וזאת בשל רשלנות של ראשי הישיבות שרקחו להם מתווה גיוס, ועכשיו גרם להם להתגייס אל אף הבטחות בכתב ובע"פ שלא יעונה להם כל רע ולא יבוטל להם מעמד בן ישיבה.

בימים הקרובים התכנסו רבני חב"ד לחישוב מסלול מחדש וזאת בשל הפרת הסיכומים הבוטה של הצבא מולם, שבהם תלמידים שחתמו על ההסכם גיוסו מיד עם הגיעם לארץ.

בתוך כך מתפרסם היום מכתב מאחד מבחרי רבני חב"ד בירושלים הגאון החסיד הרב חיים שלום דייטש ראש כולל להוראה 'צמח צדק' י-ם.

הרב דייטש במכתבו מצטרף לעשרות רבנים דיינים ומשפעים חשובים בחסידות חב"ד שיצאו חוצץ נגד תוכנית זו, וכאמור היום מתפרסם מכתבו לאחד האברכים החסידים בירושלים המסביר את שיטתו של הרבי מחב"ד בכל הקשור בנוגע לגיוס לצבא.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.