צה"ל תוקף בעזה: חמאס: "לא נשב בחיבוק ידיים"

הסלמה ברצועה? שעות ספורות לאחר הירי מחאן יונס לשדרות, מטוסי חיל האוויר של צה"ל החלו לתקוף ברצועת עזה. 25 תקיפות בתוך שעה. בחמאס מאיימים: "לא נעמוד בשקט מול התוקפנות הישראלית". הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

שעות ספורות לאחר הירי מחאן יונס לשדרות, מטוסי חיל האוויר של צה"ל החלו לתקוף ברצועת עזה. על פי דיווחים מהרצועה צה"ל ביצע לא פחות מ-25  תקיפות במזרח העיר.

סמוך לשעה 15:00, תקף חיל האוויר 3מטרות במערב חאן יונס ובג'בליה, בתגובה לירי לעבר שטח ישראל.

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 – באדיבות רשת

כשעתיים לאחר מכן ברצועה דיווחו על גל תקיפות נוסף במרכז הרצועה.

בחמאס מיהרו להגיב לתקיפות הישראליות ואמרו כי לא יעמדו בשקט אל מול התוקפנות הישראלית.  "אנחנו מגנים את ההסלמה הישראלית נגד רצועת עזה ומזהירים מכך שהיא תמשיך. אנחנו מדגישים שלא נוכל לשבת בחיבוק ידיים, אם ההסלמה תימשך".

תושבי שדרות לממשלה לפעול נגד ה"טפטוף" הנמשך מהרצועה. "יש להבין שהמילה 'טפטופים' צריכה לצאת מהלקסיקון של כולנו", טען ראש העיר אלון דוידי, שקרא לדרג המדיני לפעול בתקיפות נגד הירי.

דוידי, שמתגורר בסמוך למקום בו נפל הטיל, תאר. "שמעתי את הצבע האדום ורצתי יחד עם הבנים אל המקלט כשבדרך אנו שומעים את השריקה", תאר. "לאחר כמה רגעים יצאתי החוצה והתחלתי לנהל את האירוע. הזעקתי את מד"א, מכבי אש, משטרה.".

"אנו סומכים על ראש הממשלה ושר הביטחון ומצפים כי יגיבו בצורה אשר תגרום לאחראיים לירי להבין שזו חייבת להיות הפעם האחרונה וכי לירי מסוג זה יש מחיר כבד", הוסיף דוידי. "לא ניתן לאף אחד להרוס לתושבינו את שגרת חייהם. אם לנו לא יהיה שקט – גם להם לא יהיה שקט. אני מבקש מתושבי שדרות להמשיך ולשמור על ערנות ולהימצא בסמיכות למרחבים ממוגנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.