צה"ל תקף מנהרת טרור – אזעקות בכל העוטף

אזעקות צבע אדום נשמעו הערב (מוצ"ש)בכל יישובי עוטף עזה. תושבים ברצועה דיווחו על פיצוצים שנשמעו. צה"ל תוקף במספר מוקדים ברצועה

אזעקות צבע אדום נשמעו הערב בכל יישובי עוטף עזה. ככל הנראה בשל מספר יציאות. תושבים ברצועה דיווחו על פיצוצים שנשמעו.

במקביל, צה"ל תוקף במספר מוקדים ברצועה בעקבות התקרית בה נפצעו 4 חיילי כתוצאה ממטען שהונח על הגדר בהסוואה של דגל חשוד.

דובר צה"ל מוסר כי הערב, תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מטרות טרור ייחודיות אשר שייכות לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, בתגובה לפעולת הטרור מוקדם יותר היום.

בתקיפה רחבת היקף נתקפו אתרי טרור ובהם: מנהרת טרור התקפית שבונה ארגון הטרור חמאס משכונת זיתון לעבר שטח מדינת ישראל.

מתחם צבאי במרחב נצרים השייך למערכים צבאיים ייחודיים של ארגון הטרור חמאס וביניהם אתרים לייצור אמצעי לחימה. מתחם צבאי במרחב חאן-יונס השייך לארגון הטרור חמאס.

סך הכל הותקפו שישה יעדי טרור השייכים לארגון הטרור חמאס.

מצה"ל נמסר כי הוא רואה בחומרה רבה את הניסיון של ארגון הטרור חמאס לביצוע הפגנות עממיות וספונטניות לכאורה שנועדו להפוך את מרחב הגדר למרחב עימות ולבצע בו פעולות טרור שיביאו לערעור היציבות במרחב הרצועה.

חמאס אחראי לאירוע והשלכותיו כמו גם לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע.

צה"ל נחוש לאפשר בטחון לאזרחי ישראל ויעשה זאת בכל האמצעים העומדים לרשותו.
‏ראש הממשלה נתניהו שנמצא בכנס הביטחון במינכן אמר בעקבות התקרית כי "אנחנו נגיב בהתאם. אני שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים"

בצה"ל הדגישו כי מאז צוק איתן ובייחוד בתקופה באחרונה, חמאס מארגן מידי יום שישי הפגנות ”אזרחיות” על הגדר, כדי להתסיס את השטח ומבחינת צה”ל זה פתח לטרור על הגדר.

במהלך ההפגנות אמש הניחו דגל פלסטין על הגדר. כיוון שלכל חפץ יש פונטציאל של מטען חבלה, כוחותינו הגיעו כדי ”לזכות”את האזור. מדובר בחיילי חטיבת גולני, גששים והנדסה. אחרי הסריקה של הגששים, גבר החשש למטען היה חשש למטען ולכן כוח ההנדסה התקרב לדגל והמטען הופעל. שני חיילים פצועים קשה, אחד בינוני ואחד קל.

זו לא הפעם הראשונה שמטעני חבלה הונחו על הגדר מאז 'צוק איתן', אבל זו הפעם הראשונה שהמטען פוגע בכוחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.