צה"ל תקף הבוקר משגרי רקטות מעזה – בתגובה לירי על ישראל

מטוסי חיל האוויר תקפו הבוקר (שני) שני משגרים מוטמנים בצפון רצועת עזה, בתגובה לירי רקטות הלילה לעבר שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי "זוהו פגיעות מדויקות במטרות. כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם". דובר צה"ל האשים את חמאס בירי, והוסיף: "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

ירי הרקטות אירע שעות ספורות לאחר שפורסמה אמש רשימת 26 האסירים הביטחוניים שישוחררו במסגרת המשא ומתן המדיני. מערכת "כיפת ברזל" איכנה שיגור של ארבע רקטות. אחת מהן, שנורתה לעבר העיר אשקלון, יורטה על ידי המערכת. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח, ועדיין לא נמצאו שרידי הרקטות הנוספות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מהירי. בשל הירי, אזעקת "צבע אדום" נשמעה ביישובי עוטף עזה ובאשקלון. על פי ההערכות, הפלסטינים שיגרו את הרקטות מאזור בית-לאהיה שבצפון רצועת עזה.

אתמול שיגרו מחבלים מרצועת עזה שתי פצצות מרגמה לעבר יישובי המועצה האזורית אשכול, אך לא היו נפגעים. פצצות המרגמה התפוצצו בשטח פתוח. בעקבות הירי הונחו חקלאים שעיבדו את אדמותיהם סמוך לגדר המערכת לעזוב את האזור.

כזכור, ועדת השרים אישרה אמש את רשימת האסירים הפלסטינים שישוחררו כפי הנראה בערב יום שלישי, במסגרת הפעימה השנייה של שחרור האסירים עליו התחייבה ישראל כחלק מחידוש המשא ומתן המדיני. מדובר ב-26 אסירים ותיקים מתוך 104 שישוחררו בסך הכל במסגרת ההתחייבות. בסבב הנוכחי לא ישוחררו אסירים ערבים-ישראלים. 21 אסירים ישוחררו לשטחי הגדה, וחמישה לרצועת עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.