"ישראל מחזיקה בגופות המחבלים שנהרגו במנהרת הטרור"

הותר לפרסום : ישראל מחזיקה בגופות מחבלי הג'יהאד האיסלמי שנהרגו בפיצוץ המנהרה ברצועה

הותר לפרסום: ישראל מחזיקה בגופות מחבלי הג'יהאד האיסלמי שנהרגו בפיצוץ המנהרה ברצועה – כך מסר דובר צה"ל.

דובר צה"ל מוסר כי במהלך הימים האחרונים ביצעו כוחות פיקוד הדרום ואוגדת עזה פעולות משלימות לחשיפה ולסיכול מנהרת הטרור שנוטרלה ב-30 באוקטובר 2017 בשטח ישראל.

במהלך העבודות אותרו בשטח ישראל חמש גופות מחבלים.  בכך מגיע ל-15 מספר המחבלים שנהרגו במנהרת הטרור.

כזכור, במנהרת הטרור שהושמדה בידי צהל בשבוע שעבר – לאחר שחדרה את גדר המערכת מרצועת עזה אל המועצה האזורית אשכול – מצאו את מותם בין 14 ל-19 מחבלים.

בימים האחרונים ניסה חמאס לאתר את גופות הנעדרים, אך בצהל סירבו לכך.

המחבלים

ביום שישי דיווחו כלי תקשורת בעזה כי כוחות הנדסה של צהל, בחיפוי מזל”טים וטנקים, חפרו בבטן האדמה באזור הגבול כדי לנסות ולאתר את גופות המחבלים. כוחותינו הקימו מכשול מאולתר כדי למנוע ירי צלפים ונ”ט

בפיצוץ נהרגו בין היתר מח"ט הג'יהאד במרכז הרצועה וסגנו. גם איש יחידת העילית של הזרוע הצבאית של חמאס נהרגו בפיצוץ.

בישראל מעריכים כי את המנהרה בנו פעילי הג'יהאד האיסלאמי שמסר בתגובה להודעת ישראל על פיצוץ המנהרה: "נגן על עמנו ועל אדמתנו".

דובר הג'יהאד האיסלאמי דאוד שיהאב מסר לאחר האירוע כי "ממשלת ישראל צריכה להבין שאנחנו לא מזניחים את השמירה על העם שלנו ועל האדמה שלנו".

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מסר על כך כי נוטרלה מנהרת טרור בשלבי בנייה אשר חדרה לשטח ישראל מאזור חאן יונס באמצעות פיצוץ יזום. הפעולה בוצעה בהובלת פיקוד הדרום, במרחב הגדר, בשטח ישראל.

מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית, מצב שלא ניתן לקבל ולאור כך פעל צה"ל. הפעילות היא הצלחה מבצעית המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.