צה"ל: 85% מהמשרתים החרדיים – גאים בשירותם

גיוס הלוחמים של אוגסט נמשך, והיום (ה') הגיע מבקשי לגייס את  החרדיים. סדר גודל של 300 צעירים יתגייסו היום לצה"ל, עם ועדת פרי או בלעדיה, בפעם הראשונה מדובר בגיוס של שתי פלוגות, אחת מיועדת לגדוד נצח יהודה המוכר , ואילו השניה תהווה את השלד לגדוד חרדי נוסף. בגלל שמדובר בשינוי משמעותי, בפיקוד המרכז נערכו בחצי השנה האחרונה לקלוט את החיילים החרדים בבסיס פלס בבקעה, שיהיה תחת אחריות חטיבת כפיר אבל למעשה יוכשרו בו רק חיילים חרדים בתקופת הטירונות והאימון המתקדם – סוג של בסיס טירונים חרדי ראשון בצה"ל.

גורם בכיר בצה"ל אומר, כי למרות האיומים וההתנכלויות לחיילים חרדים, נמשכת מגמת העלייה בגיוס חיילים חרדים, היום משרתים בצה"ל סדר גודל של 3,500 חיילים חרדים, והיעד של צה"ל תוך חמש שנים הוא שבכל רגע נתון ישרתו בצה"ל כ-10,000 חיילים חרדים. השר יעקב פרי, יושב ראש הוועדה לשיווין בנטל, כמובן שמח מאוד עם הנתונים וגם עם תוצאות של סקר שבוצע בקרב החיילים החרדים המשרתים בתפקידים שאינם לחימה בחיילות השונים. "אני מביע שביעות רצון וסיפוק גדול מגודלו של מחזור הגיוס האחרון של בני הישיבות לנח"ל החרדי", אמר פרי, "למעלה מ-70% מבני הישיבות רוצים לתרום, להתגייס ולשאת בנטל".

הנתונים שצה"ל מפרסם מצביעים על שביעות רצון גבוהה מהשירות הצבאי, כך סבורים 76% ממשתתפי הסקר. 90% אחוזים מהחיילים טענו כי חשוב להם להצטיין במהלך השירות הצבאי. 85% חשים גאווה לשרת בצה"ל, 37% הביעו נכונות לצאת לקצונה. בהחלט נתונים שמראים על שביעות רצון של החיילים מהשירות לצה"ל, מה שכן לא נבדקו באופן ישיר התחושות כלפי ועדת פרי, ומה שמתרחש בציבור החרדי כעת, ולכן קשה לחזות בסקר את מידת הרצון להתגייס לצה"ל ואם נראה עלייה במוטיבציה גם בהמשך הדרך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.