'צהר' תוקפת את מרן הגר"ע יוסף: "כולנו רשעים"

שבוע לאחר המתקפה החריפה  שהכריז הרב הגאון רבי עובדיה יוסף על הרב סתיו אותו קרא בשיעורו "רשע", בארגון רבני צהר הקדישו את עלון פרשת השבוע לתמיכה ברבם.

 "בזיון תלמידי חכמים" התנוסס מעל הגליונות שהופצפו בבתי הכנסת ביום שישי האחרון, "כולנו רשעים. ההשתלחות ברב דוד סתיו היא השתלחות בציונות הדתית כולה, כותב הרב רפי פוירשטיין.

עוד נכתב בפתח הגליון על ידי הרב יעקב אריאל, "כאשר שועלים קטנים מחבלים כרמים בעיקר מחוגי התקשורת מבעירים את האש אל מעבר לגבולות המחלוקת, הפילוג נכנס והעיסוק מוסט ומוסת מהסוגיות האמיתיות לעסיסיות של ניהול המחלוקת שאינה לשם שמים.

"כולנו 'רשעים' כי אנו ובנינו משרתים בצה"ל ובנותינו אף הן משרתות את העם בדרכים מגוונות", כתב הרב רפי פוירשטיין במאמרו, "כולנו 'רשעים'". עוד כתב הרב פוירשטיין כי "ההתבטאויות האחרונות כלפי הרב סתיו אינן רק עניין של סגנון שכאילו 'יצא משליטה. זהו חלק מהיחס המבזה בשיטתיות את הציונות הדתית".

"אין לי מילים לתאר את גודל הצער שאני חש בימים אלה", כותב רבה של  קריית שמונה הרב צפניה דרורי, "ההשתלחויות האחרונות ברב דוד סתיו שליט"א, הביאו להלבנת פניו של תלמיד חכם חשוב והלב שותת דם". הרב דרורי מציין כי "מי שמכיר את הרב עובדיה יוסף יודע כי לו היה נפגש ומכיר את הרב דוד סתיו, לא רק שלא היה אומר כדברים שאמר, אלא אדרבא היה מוקיר אותו, מחבקו ומנשקו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. באמת הוא צודק. הציונות הדתית כולה רקובה מכף רגל ועד ראש. "הרב" סתיו הוא רק דוגמא מייצגת.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. באמת כולכם רשעים, לא שיקרתם הפעם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב