צוואת המחבל: "בנחישות של המוג'אהידין עזבתי את העולם הזה"

מקצועיותם ודריכותם של לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל בצומת תפוח הביאו לכך שנמנע פיגוע דקירה וניצלו חיי אדם, המחבל נפרד בפייסבוק מבני משפחתו

השבת בשעה 17:30 לערך הבחינו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים במקום, בחשוד שנע רגלית לכיוון הצומת כשהוא אוחז בידו שקית.

הלוחמים שפנו אליו ביקשו ממנו לנוע לכיוון עמדת הבידוק שבמקום. משזה לא נשמע להוראות הלוחמים, פנו אליו שוב כשלפתע שלף סכין והחל לתקוף את אחד מבין שני הלוחמים הסמוכים אליו.

משהבחין הלוחם הנוסף כי חברו מותקף ע"י המחבל וכי הוא בסכנה, ביצע לעבר המחבל ירי של מספר כדורים
שהביא לנטרולו (בן 17 תושב טול כרם).

כתוצאה מהירי אף נפצע באורח קל הלוחם עימו התעמת המחבל, מרסיס ברגלו.

הלוחם שנפצע פונה לבית החולים בילינסון לקבלת טיפול רפואי.

במג"ב מדגישים כי לולא תפקודם המקצועי של הלוחמים שהבחינו בחשוד, ניגשו אליו והביאו לנטרולו לאחר שהוא החל לתקוף אחד מהם, האירוע יכל להיות קשה הרבה יותר. עוד מוסיפים כי מאבק פיזי בטווח קרוב עם מחבל הוא תרחיש אליו מתאמנים הלוחמים, אימונים שבאירוע הזה ובאירועים אחרים הביאו לכך שידם של לוחמינו על העליונה.

המחבל שיצא לפיגוע פרסם פוסט בפייסבוק תחת הכותרת "צוואתו של השהיד", בו הוא נפרד מבני משפחתו. "משפחתי האהובה, תסלחו לי, תמחלו לי, השגתי את מבוקשי קיבלתי עליי את השהאדה בדרך של אללה ובנחישות של המוג'אהידין עזבתי את העולם הזה", כתב בפוסט וביקש מבני משפחתו לא לבכות עליו והוסיף :"השבח לאל שמנחיל ניצחון למוג'אהידין ומשפיל את היהודים המקוללים".

ממד"א נמסר כי הפצוע פונה לבית החולים בילינסון במצב קל ובהכרה, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, כשהוא סובל ככל הנראה מפגיעת נתז ברגלו. מחקירת האירוע עולה כי המחבל, בן 17 מטול כרם, הגיע באופן רגלי מכיוון מערב לטרמפיאדה הדרומית של צומת תפוח עם שקית בידו: מפקד ולוחם הגיעו לבדוק אותו וכשחזרו אליו הפלסטיני שלף סכין, ובתגובה ירה המפקד לכיוונו ונפצע מרסיס ברגלו. מהמשטרה וממג"ב נמסר כי המחבל חוסל באופן מייד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.