ביוזמת היועמ"ש : צוות מיוחד לטיפול בהתנכלויות לחיילים חרדים

בקרוב יוקם צוות מיוחד אשר יהיה אחראי על התיאום בין הגורמים השונים על מנת לשפר את האכיפה המשולבת בתחום {צבא}

אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה  קיים היום (ראשון) דיון בלשכתו.הדיון נסוב סביב  המאבק בתופעת ההתנכלות  וההסתה כנגד חיילים חרדים .

נכחו בדיון : סגן שר הביטחון, היועץ המשפטי של מערכת הביטחון, הפרקליט הצבאי הראשי, נציגי משטרת ישראל, נציגי פרקליטות המדינה, וגורמי מערך הייעוץ המשפטי לממשלה. במהלך הדיון, נשמעו סקירות מטעם הגורמים השונים לגבי הפעולות הננקטות על-ידם, ונשקלו צעדים נוספים להגברת יעילות המאבק בתופעה.

בסיכום הדיון  קבע היועץ המשפטי לממשלה  : "קיימת חשיבות ציבורית למאבק משולב ונחוש בתופעה החמורה, אשר נועדה להטיל אימה על המתגייסים לצה"ל באשר הם. לעניין זה נקבע כבר בעבר כי יש להציב בסדר עדיפות גבוה את הטיפול באיומים והתנכלויות לבני כל הדתות, הנעשים על רקע היותם חיילים".

בנושא ההתנכלויות והאלימות כנגד חיילים חרדים נאמר : "יש ליתן מענה מהיר ואפקטיבי לתלונות של חיילים חרדים הנוגעות להתנכלות ופגיעה בהם בשל גיוסם לצה"ל או פגיעה בגורמים העוסקים בגיוס חרדים לצה"ל, לרבות תעדוף הטיפול בתיקים אלה ע"י המשטרה והפרקליטות".

לדברי מנדלבליט: "נוסף על כך, יש לקדם שימוש בכלים נוספים, פרט לאמצעים הפליליים הקיימים, תוך שילוב של צעדים מהתחום המנהלי, האכיפה הכלכלית, וכלים אזרחיים נוספים. כלים אלה יופנו גם נגד מחוללי התופעה, לרבות עסקים ומוסדות המעורבים באופן שיטתי בהפצת התוכן המשמיץ והמסית.

מ'המטה החרדי בליכוד' נמסר: "לאחר שנים ארוכות בהן הפרקליטות לא עשתה דבר כדי לעצור את האלימות וההסתה נגד החיילים החרדים, הורה לה היום היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לשתף פעולה באופן מלא עם הצוות המיוחד בנושא שהוקם בהחלטת ועדת חוץ וביטחון, בדיון שיזם המטה החרדי בליכוד.

"ראויה לכל שבח עמידתו האיתנה של היועץ המשפטי לממשלה מול אותם עסקנים סקטוריאליים שהפעילו את כל השפעתם כדי שתתקבל החלטה אחרת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.