הנגבי: "הקואליציה לא תשרוד 4 שנים" (וידאו)

יו"ר הקואליציה וועת חוץ וביטחון, צחי הנגבי מספר בראיון מיוחד על הרגעים הדרמטיים של השבעת הממשלה. צפו

יושב-ראש הקואליציה וועדת חוץ וביטחון הנכנס צחי הנגבי הגיע לריאיון ראשון ב"פגוש את העיתונות". הנגבי ששמע לראשונה על תפקידו בממשלה ה-34 רק כשנתניהו הודה לו על כך בנאום ההשבעה על דוכן הכנסת מספר על מה שאירע מאחורי הקלעים.

הנגבי מספר מדוע הוא הסכים בסופו של דבר להישאר בלי תיק ומה דעתו על התנהלות נתניהו. "מאוד קיוויתי להיות שר", הוא אמר. "לפעמים יש מצוקות שמחייבות ויתורים. אם הייתי חושב רק על עצמי הייתי משתולל, מרגיש אומלל וזועק חמס. כיוון שאני חושב גם על ראש הממשלה ואני רוצה בהצלחתו ובהצלחת הליכוד – התנדבתי לעבוד קשה ולסבול שנה".

"ראש הממשלה ביקש שאצא לשנת שירות בכנסת", הוא אומר ומגיב על כך שנתניהו  לא טרח לעדכן אותו על התפקידים שקיבל. "הוא הסביר לי דבר שהיה מובן – שאין לו אדם שיהיה יו"ר קואליציה וועדת החוץ והביטחון".

זמן קצר לאחר הכרזתו של ראש הממשלה פרסם הנגבי הודעה שבה הבהיר: "לא הסכמתי לתפקידים שראש הממשלה ציין, ההודעה לא נמסרה על דעתי". על כך אמר הנגבי כי "חשוב שהדברים יהיו מדויקים: כנראה הייתה תקלה או אי-הבנה בלשכת נתניהו. ראש הממשלה נזף במי שנזף ולאחר מכן הוצאה הודעה אחרת והנושא מאחורינו". לדבריו, הודעת ראש הממשלה המקורית אמורה הייתה לכלול גם את ההודעה שלפיה הוא ימונה לשר בתוך שנה – ולא כללה.

בעקבות הודעתו של הנגבי ביום חמישי פרסמו בליכוד הודעה שבה הסבירו כי "בהמשך לדברי התודה שהביע ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאה לח"כ צחי הנגבי על נכונותו לכהן כיו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון בשנה הראשונה לכהונת הממשלה, יובהר כי בסיום שנה זו יתחלפו חברי הכנסת הנגבי ואקוניס בתפקידיהם, וח"כ הנגבי ימונה לשר בממשלה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך אתם מביאים ראיינות שמתפרסמים עדין בשבת קודש חוטאים ומחטיאים

    פרח |
    הגב