ציבין: "הרב ברלנד לא יתנגד להסגרה"

מעצר הרב ברלנד: עורך הדין מרדכי ציבין, " הרב ברלנד כנראה לא יתנגד להסגרה – בתוך כמה שעות יחל הדיון

מעצר הרב ברלנד: עורך הדין מרדכי ציבין, טוען שהוא אחד מעורכי  הדין שמייצגים את הרב אליעזר ברלנד שנעצר אתמול בהולנד, הבוקר הוא סיפר לגלי צה"ל על הליך ההסגרה הצפוי לו. "בעוד כמה שעות צריך להתקיים דיון בעיניינו בבית המשפט שם תהיה אפשרות ראשונה להביא את עמדתו". הוא אמר.

להערכת ציבין, " הרב ברלנד כנראה לא יתנגד להסגרה", אמר עורך הדין.

הרב ברלנד נעצר אתמול לאחר שנה וחצי של הימלטות, בעקבות חשדות המיוחסים לו כאן בישראל.

בשיחה שערכנו אמש עם עורך הדין שרון נהרי שמייצג יחד עם שורה של עורכי הדין את הרב ברלנד, הוא אמר דברים הפוכים מזה שאמר ציבין, "אנו מתכוונים להתנגד בתוקף להסכם ההסגרה המסתמן בין ישראל להולנד במסגרתו יוסגר הרב ברלנד לישראל.

פרקליטו של הרב ברלנד אמר עוד כי הם מתכוונים להכחיש בתוקף את כל החשדות נגדו ולטעון שהוא חף מפשע.

בשובו בנים מעריכים כי יקח זמן רב עד שההליך המשפטי יושלם, וכי ההסגרה תיקח כמה חודשים טובים. לאחר שנלכד  בהולנד, הרשות הפדרלית המקומית  הודיעה  בשעה זו למשטרת ישראל לפיו הרב אליעזר ברלנד מנהיג קהילת "שובו בנים", נעצר היום בהולנד. הרב ברלנד, במסגרת צו ההסגרה הבינלאומי שהוצא נגדו בגין חשדות כנגדו.  הדרמה החלה אמש כאשר יצא ראש ישיבת שובו בנים, הרב אליעזר ברלנד, מדרום אפריקה ליעד לא ידוע, והיום הוא נעצר בשדה תעופה סמוך לאמסטרדם.

אחד העסקנים בשובו בנים אומר לקוקר כי מצד אחד אנו עצובים שהמשטרה מתנהגת כך לרב, אולם מצד שני אנו מאמינים ובטוחים כי הכל משמיים וכי בזכות ההתפתחות הרב יחזור לארץ. "הגלות הסתיימה, הרב ישוב לישראל, נערוך לו מפגן קבלת פנים", מבטיחים החסידים. משטרת הולנד עושה מאמצים כדי להביא את הרב בפני שופט ובכך לאפשר את השלמת הליך הסגרתו לישראל עוד לפני שבת.

בימים האחרונים התחוללה דרמה גדולה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, כשהמשטרה המקומית ניסתה לשים עליו את ידה, אולם החסידים הצליחו לחפות על רבם ונמלטו ממחסום ברכב ב.מ.וו ש"עלה על מדרכות והעיף עצים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.