ציוד למעבדת שיניים – כל מה שצריך לרכוש

את מרפאות השיניים כולנו מכירים, כל אחד יודע שעליו להתעניין ולבחור את רופא השיניים המקצועי שיבצע בפיו את הטיפולים המתאימים. אך לא כל פציינט מודע לכך שגם טכנאי שיניים לוקח חלק בטיפול. כי התקנים ומבני פה הם חלק בלתי נפרד מכל טיפול. הכנת הכתרים, הסתימות והשתלים וכל יתר ההתקנים נעשים במעבדה. בשביל שהם יהיו איכותיים כנדרש חשוב כי הם יוכנו בצורה הנדרשת בבטיחות מקסימלית, באיכות מעולה ובמראה טבעי ככל האפשר. חשבתם להקים מעבדת שיניים? חשוב מאוד לדעת שמעבדה שעוסקת בתחום טכנאות שיניים חייבת להיות מותאמת להנחיות של משרד הבריאות. כיוון שמדובר בתחום רגיש שהתוצרים המופקים בו חייבים להיות ראויים לשימוש בפיהם של המטופלים. אך מעבר לכך חשוב לציין כי במהלך ביצוע הפעולות נחשף הטכנאי לחומרים שעלולים להזיק לו ולגרום לו לנזקים. בשביל לאפשר פעילות תקינה במעבדת השיניים חובה לאבזר אותה כנדרש ולצייד אותה בכל מה שחשוב.

הנחיות של משרד הבריאות

ההנחיות של משרד הבריאות לגבי הקמת מעבדת שיניים נוגעות הן בבחירת השטח המתאים והן בהכנת הציוד הדרוש במקום. בכל מעבדה תתרכז הפעילות על שולחן נירוסטה שנועד לשימוש בחדרים נקיים ובמעבדות. כמו כן יהיו במעבדה מתקנים נוספים שיגנו על הטכנאים מפני נזקים. ההנחיות נועדו להגן על הטכנאים שנמצאים במקום ונחשפים לחומרים מסוכנים, כמו כן מטרתם להבטיח כי התוצרים המיוצרים במקום מתאימים להיות מותקנים ללא כל סיכון בפה של המטופלים. להלן חלק מהנחיות שפורסמו על ידי משרד הבריאות בנוגע למעבדת שיניים:

  • יש למצוא שטח מתאים להקמת המעבדה. המעבדה צריכה להיות על פני שטח של 10 מ"ר לכל הפחות. את השטח יש לחלק לשתי יחידות – חדר אחד לקבלת העבודות וחדר שני להכנת ההתקנים ועיבודם כנדרש.
  • יש למזג את המקום בצורה איכותית ומבוקרת. מכיוון שהטמפרטורה במעבדה צריכה לנוע בין 18 עד 28 מעלות. מזגנים איכותיים יותקנו במקום בשביל לאפשר זאת.
  • אוורור מלאכותי הכרחי למעבדת שיניים. בכל חדרי המעבדה חובה כי יותקנו מפוחים לצורך שמירה על איכות האוויר במקום. כך ינוטרלו אדים רעילים מהמקום.
  • בכל מעבדה חייב להיות מתקן המיועד לרחיצת הידיים. כמובן שחובה לעשות שימוש עם סבון.
  • שולחנות העבודה במעבדה יתאימו למטרה, כמו כן לצד כל שולחן נירוסטה יוצב גם פח אשפה.
  • מתקן לשטיפת עיניים יותקן במקום.

כלים לביצוע הפעולות הנדרשות

מלבד להכשרת השטח ולהכנתו לצורך ביצוע הפעולות בצורה בטיחותית יש לרכוש את המכשור הנחוץ לשם ביצוע הפעולות. מדובר במכשור מקצועי שעלותו יקרה. אך בשביל לאפשר את פעילות המעבדה חובה להצטייד בכל מה שנחוץ. להלן רשימה חלקית של מכשירים הנחוצים במעבדה –  תנורי נירוסטה, קומפרסור, קוצר, מערבל חומרים.

תכנון נכון לשימוש יעיל

בשביל לאפשר פעילות תקינה ושימוש מוצלח במעבדה יש לתכנן אותה היטב ולצייד אותה בכל מה שנחוץ. כך אפשר יהיה להפיק את התוצרים תוך שמירה על בטיחות הטכנאים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.