ציון ה'אביר יעקב' במצרים מוזנח. בני המשפחה לח"כים החרדים: "הפעילו אמצעים דיפלומטיים"

ציונו של ה'אביר יעקב', הצדיק רבי יעקב אבוחצירה הטמון בדמנהור שבמצרים, מוזנח ועזוב. בני משפחתו פנו בימים האחרונים לח"כים החרדים להתערב באופן מידיי

בני משפחתו של המקובל רבי יעקב אבוחצירא זצ"ל, ה'אביר יעקב', הטמון בדמנהור שבמצרים, קובלים על מצב ציונו שנמצא בהזנחה מוחלטת, ללא שאף אחד דואג שיטפלו בציונו.

עד לפני שנים בודדות, כשהתחיל "האביב הערבי", אלפים היו עולים מידי שנה לציונו שבמצרים ביום ההילולא, ב' בטבת. בשנים האחרונות, בשל המצב הבטחוני והבעיות הפנימיות במצרים, אין אישור לעלות – והציון מוזנח. כעת דורשים בני המשפחה מהח"כים החרדים לפעול בדרכים דיפלומטיות לשיפוץ או טיפוח ציונו, אחרי שנים של הזנחה קשה.

וכך כותב אחד מבני משפחתו של הרב זצ"ל: "בשנים אלו, שבהם קברי צדיקים ברוסיה וסביבותיה הפכו למוקד עליה לרגל, מקומות אלו מביאים אליהם בני עדות ספרד ומרוקו מהארץ ומכל קצוות תבל.

"בקצהו השני של הגלובוס טמון אחד מבני עליה, ראש משפחת אבוחצירא המעטירה ומנהיג יהדות מרוקו, המלוב"ן רבי יעקב אביחצירא זצ"ל. ראינו רבנים, פוליטיקאים ואישי ציבור בני כל העדות עולים ומצטלמים בקבר רבי נחמן מברסלב, שאין לנו ספק בגדולתו, אבל ציונו של גדול ותפארת יהדות מרוקו המעטירה – מעלה אבק קוצים ודרדרים. בושה וכלימה תכסה את פנינו!

"מה לכם נרדמים. במיוחד אתם, יושבי המפלגות החרדיות, קומו בקול זעקה וצעקה תפילה ובקשה, הפעילו את כל האמצעים הדיפלומטים לפעול לשמירת הציון וטיפולו!", כותב בן המשפחה הכואב.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.