ציון הרשב"י וקבר הנביא יתרו ישופצו בעלות של 20 מיליון שקלים

היום הושקו הפרויקטים לפיתוח הצפון במעמד שר האוצר, משה כחלון, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, ראש המטה ומ"מ מנכל משרד רוה"מ יואב הורוביץ ויו"ר קקל, דניאל עטר

שר האוצר, משה כחלון: "התוכנית לחיזוק הצפון היא מהמהלכים המשמעותיים ביותר שביצענו לטובת צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז. היו כאלו שהביעו ספק ביכולת להוציא את התכנית לפועל. היום אנחנו עושים יחד עם קק"ל צעד משמעותי ומשקיעים מאות מיליוני שקלים בחיזוק ישיר של הצפון והתשתיות באיזור. מי שחי בצפון צריך לקבל תשתיות בריאות, חינוך ואפשרויות תעסוקה ברמה גבוהה כמו בכל מקום אחר במדינה. לביטחונה של מדינת ישראל קשר ישיר לשגשוג חברתי וכלכלי של הצפון כולו. נמשיך לוודא שהתכנית מיושמת עד שיעבור אחרון השקלים בדיוק כפי שהתחייבנו".

משרד האוצר, משרד ראש הממשלה וקרן קיימת לישראל הציגו היום (ב') את רשימת הפרויקטים הסופיים שיבוצעו במסגרת תכנית הצפון עליה הכריזה ממשלת ישראל בשנת 2017. הפרויקטים כוללים מימוש תקציבים בסך של עשרות מיליוני שקלים לטובת מגוון תחומים בצפון הארץ. כחלק ממדיניות שר האוצר וראש ממשלת ישראל לקדם תקציבים חברתיים לצפון שיביאו לחיזוק חברתי וכלכלי של האזור.

בין הפרויקטים שאושרו נמנים הקמת מעונות לסטודנטים במכללות תל חי, מכללת אוהלו, מכללת גליל מערבי, מכללת צפת ומכללת אורט בראודה בעלות של כ- 124 מיליון שקלים. במסגרת תקציב זה, לכלל המעונות יתווספו כ- 1036 מיטות. מלבד שיפור תנאי המגורים של הסטודנטים, ישופצו מכללת כנרת ומכללת צפת בעלות של כ- 26 מיליון שקלים.
בתחום המדע, יחודשו וישודרגו מעבדות של מרכזי מחקר בולטים בצפון, בניהם מכון מיגל ומכון שמיר בעלות של כ- 30 מיליון שקלים. כמו כן, בתחום הבריאות יפותחו וימוגנו בתי החולים הצפוניים, בניהם בית החולים זיו בצפת, ביה"ח פוריה בטבריה וביה"ח נהריה בעלות כוללת של כ- 50 מיליון שקלים.
בתחום החקלאות וההתיישבות בגולן וקליטת 750 נחלות חדשות, יוצבו מגורונים למגורים זמניים ב-27 יישובים כפריים חקלאיים במועצות האזוריות, זאת בהיקף של כ-30 מיליון שקלים.
פרויקט משמעותי נוסף הוא פיתוח תשתיות ובינוי במקומות הקדושים. בניהם קבר הרשב"י וקבר הנביא יתרו. הפרויקט בעלות של 20 מיליון שקלים. כמו כן, פרויקט לסלילת כבישים תומכי דיור במטולה ומועצה אזורית מבואות חרמון בהיקף של 7.5 מיליון שקלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.