"ציפי, תתחילי להסתכל על השטח, ולהבין" – אביגדור רבינוביץ' בטור אישי לשרת המשפטים

לאביגדור רבינוביץ, מנכ״ל ״עבודות לחרדים״, נמאס להתנצל. החרדים לא עובדים? הצחקתם אותו. המהפכה כבר כאן, אך מסתבר שאישה אחת מסרבת להכיר בה. קוראים לה ציפי לבני, היא שרת המשפטים אשר דחתה הצעת חוק תקדימית למען אפליה מתקנת בשוק העבודה שהגישו חברי הכנסת החרדים.

אביגדור רבינוביץ׳ כותב במכתב חריף ונוקב לשרת המשפטים, על הצעד התמוה בו נקטה. אך יש שם גם תודה. אביגדור מודה לגברת לבני שבזכותה התאחדו מאות חרדים ברשתות החברתיות כדי למחות על ההכפשה חסרת הבסיס.

לכבוד שרת "המשפטים" ציפי ליבני

ציפי, שלום.

השבוע היה יכול להיות מהלך היסטורי בשילוב חרדים בשוק העבודה שאת מרבה לדבר שצריך לעזור להם ולהוציא אותם לעבוד, כאשר החכי"ם החרדים (לראשונה) הגישו הצעת חוק למען אפליה מתקנת בשוק העבודה. אבל לא, הוא לא קרה.

למה אתם שואלים? רק ציפי ליבני תענה לכם.

בעשור האחרון הציבור החרדי עובר שינוי ניכר, הן בהיקף האנשים היוצאים לעבוד והן במספר הסטודנטים שנמצאים באקדמיה.

מי שטען או ממשיך לטעון שהולך לקרות ״מהפכה״ בציבור החרדי, לא מבין על מה הוא מדבר.

״המהפכה״ כבר כאן! החרדים כבר לא אותו גוש אחד לא בצד הפוליטי ולא במעשי.

חרדים כבר ממזמן הם לא קבוצה אחת, אלא עשרות קבוצות, בכל מיני ערים ושכונות.

אז כן, אנחנו כבר יותר ״משכילים״ בעולם המודרני, נמצאים בכל מקום ורק רוצים שיתנו לנו את הצאנ׳ס לעבוד בצורה מכובדת ולפרנס את משפחותינו בכבוד.

אבל את ציפי לא באמת רוצה שנשתלב בחברות ובמשרות הציבוריות.

למה? כי לטענתך אנחנו החרדים לא רוצים לעבוד, אנחנו צריכים להיות יותר משכילים ואת, ציפי, גם תחליטי בשבילנו בדיוק, איך ומה לעשות על מנת שאולי, אם בכלל, תואילי בטובך לקבל אותנו לעבודה.

אבל היי ציפי, תתחילי להסתכל על השטח, ולהבין.

אלפי חרדים סיימו את התואר שלהם ואין שום סיבה בעולם למה לא לתת להם הזדמנות במשרות הציבוריות. ציפי, תני רק עוד הזדמנות אחת לשמעון מבני ברק שסיים תואר בהנהלת חשבונות, לעבוד אצלך בלשכה.

האם היית מוכנה שבמשרד המשפטים יעבוד חרדי שיתפלל 3 תפילות במשרד?

או שאת מעדיפה לתת את המשרה הזאת לערבי שיתפלל 5 תפילות. בטח, כמובן שהערבי עדיף. הרי אנחנו חיים במדינה מתוקנת וחייבים לרחם ולעזור להם – יש להם יותר ילדים מהחרדים.

אבל יש לי עוד דבר אחד לומר לך, תודה.

הצלחת לחבר בין מאות חרדים ברשת החברתית לאות הזדהות על ההכפשה חסרת התקדים מצידך על ציבור שלם ללא כל סיבה, הצלחת לאחות את הקרעים שהיו בין אנשים מסיבות כאלה ואחרות, למטרה אחת נעלה: אנחנו עדיין קבוצה אחת שנקראת חרדים. אז, תודה רבה לך.

אני מחכה כבר ליום ״הנורא״ שהחרדים יהיו רוב במדינה ונחשוב פעמיים אם להכניס את הנכד שלך לחברות שלנו. נראה איך תרגישי אז.

שלך,
אביגדור.

הכותב הוא מנכ"ל עמותת שחרית ופעיל חברתי.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אביגדור היקר . אתה עוד קצת צעיר . ואני חושב שהקפיצה הגדולה מ – 0 ל – 100 קצת גדולה עליך .( לא שאני מבטל את מעשיך הנעלים ) , אבל בגלל שאני דואג לך , ואני לא רוצה שתסיים כמו " הקוטג' " . כדאי שתסתכל טוב טוב בסביבתך הקרובה (אביך \ אחיך \ גיסך) ותראה כיצד הם עלו לאט לאט על הסולם ותראה לאן הם הגיעו . כל זה נכתב על הצד שכבר באמת החלטת שזה הכיוון שאליו אתה חותר …..

  כותב אני זאת מהיכרות אתך משכבר הימים . ומתוך דאגה כנה .

  כספי |
  הגב
   • אם אתה רוצה להיות יותר מבריק אתה יכול לכתוב "יחיו ויסבלו" אבל כנראה שלא הבנת את הדברים. כוונת המשורר היתה נטו פירגון . אך יחד עם זאת שזורה דאגה מאוד כנה לעתידו . אני מצוטט לך את הפירגון.
    "ואני חושב שהקפיצה הגדולה מ – 0 ל – 100"
    לכן כדאי שתעיין טוב טוב , לפני שאתה מגיב .

    לנצח "אחי" |
    הגב
 2. כזה דובר צריך למגזר החרדי לא איזה פרענק שמגמגם בשידור חי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב