ציר ש"ס ג': דרעי וליצמן נועדו עם האדמו"ר מגור

האדמו"ר מגור נפגש היום למשך דקות ארוכות עם יו"ר ש"ס אריה דרעי וח"כ יעקב ליצמן יו"ר סיעת 'יהדות התורהי. השניים נפגשו כחלק מהמגעים הקואליציוניים והכניסה האפשרית לממשלת נתניהו. אמש קיימו חברי 'דגל' התייעצות בבית הגראי"ל שטיינמן.

האדמו"ר מגור נפגש היום למשך דקות ארוכות עם יו"ר ש"ס אריה דרעי וח"כ יעקב ליצמן יו"ר סיעת 'יהדות התורהי. השניים נפגשו כחלק מהמגעים הקואליציוניים והכניסה האפשרית לממשלת נתניהו.

ל'קוקר' נודע כי בשיחה עלתה חשיבות האחדות בציבור החרדי והמשך שיתוף הפעולה למען מערכות היהדות החרדית שעוד נכונו בעתיד תוך הבעת הצפייה החד משמעית כי המפלגות החרדיות יצליחו לאחד כוחות כגוש אחד גדול על מנת שיוכלו להמשיך ולשמור על ערכי הדת והמסורת ולסייע לעולם התורה והישיבות.

בראש ובראשונה ידרשו החרדים לבטל את הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, את הקיצוץ של כ-50% בתקציבי אברכי הכוללים שהוביל יאיר לפיד וכן את החלטת הממשלה בנושא הגיור.

בנוסף לדרישות הללו, ישנם שני תנאי סף שהציב אריה דרעי בתחילת מערכת הבחירות – הורדת המע"מ על מוצרי יסוד והעלאת שכר המינימום. נציין כי נתניהו כבר הצהיר במהלך הקמפיין כי שני התנאים נכללים בתכניות הליכוד.

ש"ס תדרוש את משרד הפנים עבור דרעי, 23 שנים אחרי שעזב את המשרד בניגוד לרצונו ב-1993. כמו כן תבקש ש"ס את משרד הדתות וכן את האחריות על מנהל מקרקעי ישראל, אותו דורש גם משה כחלון.

החרדים האשכנזים ידרשו מהליכוד את משרד הבריאות בו כיהן ח"כ יעקב ליצמן כסגן שר במעמד של שר. כמו כן תבקש "יהדות התורה" את ראשות ועדת הכספים לח"כ משה גפני שכיהן בתפקיד בין השנים 2009-2013.

אמש קיימו חברי הכנסת של 'דגל התורה' התייעצות בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בנושא המו"מ הקואליציוני. קודם לכן עדכנו את ראש הישיבה על תוצאות הבחירות.
בכיר ב'דגל התורה' שוחח עם 'קוקר' ואמר כי בתנאים שככל הנראה צפויים להציב ולהתחייב בליכוד, מרן ראש הישיבה יורה על כניסה לממשלת נתניהו.

"לאורך כל מערכת הבחירות, לא ביקשנו כיבודים ולא דרשנו תיקים, תארים או שדרוג פוליטי". ביקשנו שני דברים בלבד: החזרת תקציבי הישיבות וביטול גזירת הגיוס".

עוד הוא הוסיף כי 'יהדות התורה' תדרוש כתנאי להצטרפותה לממשלה הצהרה פומבית של נתניהו שבה הוא יודיע כי יחזיר את תקציבי הישיבות ויבטל את הסנקציות הפליליות על חוק הגיוס, במידה ולא, 'יהדות התורה' תדחה את מסמך ההבנות שיוגש מטעם הליכוד לקראת הרכבת הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.