"להעביר גילולים מן הארץ" / אריה קינג נלחם על קבר דוד המלך

"מתפללים יהודים הוצאו בכוח ממתחם הציון והוכנסו למקום כוהני עבודה זרה עם צלמים ופסלים" אריה קינג יו"ר סיעת 'ירושלים מאוחדת' נאבק בנצרות שמנסה לחלל את קודשי ישראל ואת קבר דוד

לפני חודשים מספר, זומנתי לפגישה עם הגאון הרב שמחה הכהן קוק שליט״א, רבה של רחובות ויו״ר ״ועד נאמני דוד המלך״. הדיון בפגישה נסוב סביב ביקור האפיפיור והמחוות המסוכנות שממשלת ישראל מתכננת.

כבר אז, החלה מערכה ובמסגרתה פעלנו כתף אל כתף, יחד שבטי ישראל מכל העדות והחוגים, הכל למען שמירת מתחם קבר דוד בידיים יהודיות. והמשך קיומו של אירוע הדגל בהר ציון, המתקיים בכל מוצאי שבת, עת נערכת במקום סעודת מלווה מלכה המונית, בליווי שירה וריקודים. כנבחר ציבור, החלטתי להשתדל לפתוח את השבוע, בפרקי תהלים על קברו של כותב הספר דוד מלכא משיחא ע״ה.

בהמשך, יזמתי את חתימתם של חברי מועצת העיר ירושלים וחברי ההנהלה, שנרתמו ברובם הגדול וחתמו נגד שינוי הסטטוס קוו הנהוג במקום עשרות בשנים. לאחר ביקור האפיפיור, החלו להקניט את חברי ועד נאמני דוד המלך ופעיליו באמירות, שכביכול, שיקרנו לציבור: "הנה, האפיפיור בא ולא קרה כלום".

אך המעשים המטורפים שנעשו ביממה האחרונה במתחם קבר דוד, הוכיחו, לצערנו, שצדקתי וכל אותם מזלזלים ומקניטים טעו והטעו. מי שהעדיף להאמין לאלקין ואהרונוביץ׳ ולא לרב קוק, יש לו חלק במעשים המבישים שנעשו בקבר דוד, כאשר הוצאו מתפללים יהודים בכוח ממתחם הציון והוכנסו למקום כוהני עבודה זרה עם צלמים ופסלים.

לצערי- רבנים בכירים, הנושאים במשרות רשמיות במדינת ישראל, העדיפו עד כה ומעדיפים גם כעת כאשר לעינינו מופר הסטטוס קוו בן כ-100 שנה, שלא 'ללכלך את ידיהם' במאבק נגד הנצרות שמנסה לחלל את קודשי ישראל כקבר דוד במקרה דנן.

מי מה הם חוששים? וכי כשיש ספק קל שבקלים שמא יפגע קבר דוד מלך ישראל, האם יש מקום לשתיקתם הרועמת?

לפחות הציבור לא שותק, ואמש השתתפתי במחאה ציבורית במתחם קבר דוד והצהרתי ששבירת הסטטוס קוו מסוכנת והכנסת פסלים וצלבים לקברו של דוד המלך לא תעבור בשתיקה. התפללנו במקום מנחה, אותה סיימנו באמירת "עלינו לשבח" בתקווה "להעביר גילולים מן הארץ והאלילים כרות יכרתו".

הכותב אריה קינג הוא יו"ר סיעת 'ירושלים מאוחדת' וחבר מועצת העיר ירושלים.

(נכתב בסיוע ר' יהונתן יוסף, ממנהיגי המאבק למען הצלת קבר דוד המלך)

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אריה קינג, כשמו כן הוא:
  נלחם (יחד עם רמי לוי) ועצר הריסת בית כנסת בשכונת גילה
  היחיד שיצא נגד האשכנזים שהובילו את המסע הציבורי להריסת בית הכנסת הספרדי בנווה יעקב
  נרתם לטובת עצירת בית הכנסת ברמת אשכול, ברחוב פארן ליד המקווה
  ימים ולילות פועל להגברת הבטחון בבית הקברות בהר הזיתים (והוא בעצמו, כך קראתי, גר ליד בית הקברות)
  הוא היוזם את הילולת הברטנורא,
  הוא לא מתבייש להתראות עם חרדים מכל הפלגים.
  לדברי נציגי חרדים בעירייה (וייצמן, פנדרוס, ראוכברגר ) שמעתי במו אוזניי שהם רואים באריה חלק בלתי נפרד מהבלוק הדתי בהנהלת העירייה.

  אני מעריך אותו למרות שאינני מכירו.
  אולי הוא יחליף את בנט ביום מן הימים…הלוואי

  ידידיה אברמוביץ
  נווה יעקב,ירושלים

  ידידיה אברמוביץ |
  הגב
 2. מר קינג טועה ומטעה. מעולם לא היתה הסתרה. נציג הוותיקן אמר בעצמו שהכנסיה מבקשת להתפלל יותר מפעמיים בשנה בחדר הסעודה האחרונה.
  וזו הנקודה החשובה, מדובר בחדר נפרד.
  מי שרוצה ללכת אחרי רעיונות פונדמנטליסטיים בלתי יהודיים בעליל, שיבושם לו.

  חנוך |
  הגב
 3. חבל שאריה קניג הפך את זה לנושא הדגל שלו. בירושלים יש אלפי בעיות הרבה יותר בוערות וחשובות מאשר כמה נזירים שמתפללים בחדר אחר לגמרי שאיננו החדר בו מצוי הקבר הקדוש.

  זאביק |
  הגב
 4. לא בטוח שזהו קבר דוד, כי אזור זה היה צחיח בזמן דוד ולפי הנאמר הוא הכיר רק את עיר דוד דרומית לשער אשפות. הראשון שהרחיב מערבה היה חזקיהו וכנראה שזה קבר מנשה או יהויקים שעליהם כתוב שלא נקברו בקברי אבותיהם. לתשומת ליבכם.

  גבריאל |
  הגב
  • במשך מאות בשנים כך נמסר מדורי דורות שזהו מקום קבורתו של דוד. אז שלא יבואו כמה חוקרים וישנו את המסורת

   שרה מנחם |
   הגב
 5. חייבים להגן על זה. אסור לתת להם דריסת רגל. יש להם מספיק משלהם.

  אהרון |
  הגב