צמחי מרפא: בין מסורת למדע

תחום הפיטותרפיה (רפואת צמחים) היה קיים מאז ומעולם, אך כיום מקבל גושפנקה מדעית יחד עם מסורתיות קדומה ומסתוריות, ואנשים רבים משלבים באורח חייהם צמחי מרפא כתמיכה נוספת מלבד תזונה פעילות גופנית או הרפיה

 

ליקריץ / שוש קירח | Glycyrrhiza glabra

צמח זה, אשר טעמו מתקתק (יש האומרים פי 30 מסוכר) הינו בעל שושלת מרשימה ומוניטין רב אשר מותווה בעיקר לכיבים בחלל הפה והקיבה, הצטננויות ושפעת, שיעול וברונכיטיס וכן לוירוסים שונים הקשורים למערכת החיסון. ברפואת הצמחים העממית כמו גם המודרנית, השתמשו בו כדי לחזק את מערכת החיסון ולהגביר אינטרפרון (חומר הקשור לתפקוד מערכת החיסון) ובשל כך להגביר את תנגודת הגוף כלפיי וירוסים התוקפים את מערכת הנשימה או מערכת העיכול.
יש המייחסים לו, ובצדק, צמח בעל השפעת 'דומת-אספירין' בשל יכולתו לשמש כמוריד חום ונוגד כאבי ראש. מטפלים רבים אוהבים להמליץ על צמח זה כצמח אדפטוגן-"מונע"  לאלו החיים אורח חיים לחוץ ואשר מועדים לחלות באופן תכוף בחורף. בספרות ניתן למצוא הסברים על כך שבשל החומרים המוצילגיים (ריריים) שיש בו הוא משמש בין הצמחים הבולטים והעיקרים לבעיות של כיבים, דלקות (גם דלקות גרון) או צרבות.

שוש קרח משמש לשלל מצבי האלרגיה של מערכת הנשימה: קדחת השחת, נזלות, גירוי אלרגי במערכת הנשימה, אסטמה, דלקת הלחמית ועוד שלל מצבים אלרגיים נפוצים.

בצמח הליקריץ ישנם חומרים פעילים רבים ונוגדי חמצון רבי עוצמה אשר הופכים אותו לפופולארי לשימוש יומיומי. בשימושים המסורתיים הקדומים בארץ ישראל ניתן לראות עדויות של הכנת משקאות מתקתקים אשר היו נשמרים זמן רב בכלים מתאימים והיו משמשים לשתייה וריפוי רשימה מפוארת של מצבי חולי.

 

קינמון cinnamon

הקינמון הוא צמח תבלין נפוץ בעיקר בתרבות סין. מזה אלפי שנים הוא מכככב הן כצמח מרפא והן בשימושים קולינריים: החל מכוס תה חמימה ועד לתבשילים שונים ומנות אחרונות.

מפאת שפע השימושים שניתן לעשות בו הוא נמצא דרך קבע על מדפם של שוחרי הבריאות, ובתוך קליפת העץ החומה מסתתר בית מרקחת של ממש. הקינמון נודע בהשפעתו בעיקר כאנטי בקטריאלי עם זיקה למערכת העיכול. השפעתו הרבה כקוטל פטריות חיידקים או טפילים במערכת העיכול העלו אותו להיות ככוכב של ממש לטיפול ומניעה של מצבים אלה. הקינמון ייתן חליטת תה חמימה גם מבחינה סינית מסורתית ויעזור להורדת חום, הוצאת ליחה והצטננות.

אומנם קליפות הקינמון טומנות בחובן אנרגיה חמימה אך לצמח זה יכולת להפחית חום גבוה ולשפר את זרימת הדם ההיקפית, לעודד הזעה, הוא סופח ומפחית גודש וכן מטפל בצורה נאה גם בבעיות ליחה . הוא מצליח להפיג תשישות וחולשה ולחזק את הגוף לפני ובמהלך מחלת חורף. בשל תכונתו החמימה, אלו הסובלים מקור בכפות הידיים והרגלים ייהנו לשתות חליטות קינמון במשך היום בייחוד בעונת החורף.

באסכולה המדעית הקינמון קיבל את התואר "מוריד סוכר" ומפחית תשוקה למתוק וכיום הכוון המדעי הוא בעיקר לחולי סכרת וירידה במשקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.