צמרת הליכוד המסתמנת: אדלשטיין, ארדן, כץ, רגב ושלום

אחרי ספירת 50 אחוזים בפריימריז בליכוד מוביל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. אחריו גלעד ארדן וישראל כץ. אחריהם מירי רגב . אחריה סילבן שלום. משה פייגלין, לפי שעה, בתחתית הרשימה וכך גם ח"כ חיים כץ. נתניהו משבח את הדמוקרטיה בליכוד, פייגלין מאשים: "צל מעיב על טוהר הבחירות"

ספירת הקולות בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת עדיין בעיצומה. לאחר ספירה של 60% מהקולות, מסתמן כי הקרב על המקום הראשון מתנהל בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והשרים גלעד ארדן וישראל כץ.

עוד לפי התוצאות, בינתיים שתי נשים התברגו לעשירייה הראשונה ומשה פייגלין נותר הרחק מאחור, גם לאחר ספירת הקולות בקלפיות בירושלים.

עשרת המקומות הראשונים לפי הספירה עד כה:

1. יולי אדלשטיין

2. גלעד ארדן

3. ישראל כץ

4. מירי רגב

5. סילבן שלום

6. משה יעלון

7. יריב לוין

8. צחי הנגבי

9. זאב אלקין

10. גילה גמליאל

בבחירות לראשות התנועה מסתמן כי נתניהו יזכה ב-85% מקולות הבוחרים ואילו יריבו היחיד, ח"כ דני דנון, יזכה ב-15% בלבד. עוד בטרם החלה ספירת הקולות הלילה, מיהר ח"כ דנון להודות בהפסדו ולברך את נתניהו.

"אני מתכוון להתקשר לראש הממשלה, לברך אותו על ניצחונו, וממחר נעבוד קשה כדי שהליכוד תרכיב ממשלה לאומית בלי הרצוג ולבני", אמר אמש בגני התערוכה בתל אביב.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא לפני זמן קצר נאום ניצחון במהלכו הודה לאנשי המטה שלו ולמצביעים. "בחרנו רשימה מעולה, הוכחנו שהדמוקרטיה מנצחת את הדיקטטורה", אמר נתניהו ועקץ את מפלגות האוירה על שיטת הרכבת הרשימות הנהוגה בהן.

קודם נאום ראש הממשלה התחוללה במקום דרמה כאשר עשרות צוותי הטלוויזיה והעיתונות שהגיעו למצודת זאב לקראת הצהרתו של נתניהו נטשו את האולם שבו הוא צפוי לנאום. זאת לאחר שמאבטחי השב"כ הקשו על העיתונאים במשך שעה ארוכה להיכנס לאולם ולסקר את האירוע, ואף הפעילו נגדם שוטרים ממשטרת תל אביב. ראש מטה ההסברה של הליכוד הצליחו לשכנע את התקשורת לשוב אל האולם.

כאמור, אחד המפסידים הגדולים של הבחירות הוא ח"כ משה פייגלין, שככל הנראה ימצא את עצמו מחוץ לרשימה.

במחנה פייגלין מתקשים להשלים עם ההפסד הצורב, ומקורביו רומזים להתנהלות בעייתית מצד מנגנוני המפלגה. "למרות הצל המעיב על טוהר הבחירות", כתב פייגלין לעוקביו, "ותהנה אשר תהנה התוצאות, אנו לא מסירים לרגע את עינינו מן המטרה, וממשיכים ומקימים ללא לאות ובשמחה, מנהיגות אמונית למדינת ישראל".

גורמים בסביבתו של פייגלין אמרו לערוץ 2: "החבר'ה ביהודה ושומרון עשו טעות שהם לא הכניסו אותו ברשימה שלהם והכל קורה בגלל כל הדילים, זה פשוט חיסול פוליטי…עדיין לא הבנו למה חיסלו אותו כי הוא היה אחד מהח"כים המוערכים, ממש ההפתעה של הקדנציה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.