צניחה במכירות הקורנפלקס: "המכירות נעצרו לחלוטין"

בישראל היום פורסם הבוקר כי הביקוש לדגני קורנפלקס תלמה מסוג "אלופים" ו"קוקומן" הפך להיות אפסי בימים האחרונים. על פי הנתונים יש צניחה של 80-70- אחוזים במכירות מוצרי הדגנים של יוניליוור החל מיום שישי, בעקבות הפרשה. מנכ"ל רשת ויקטורי מודה בראיון כי הקורנפלקס נשאר על המדפים. האזינו

סערת הקורנפלקס: כשבוע לאחר שהתפוצצה פרשת הזיהום  בקורנפלקס  הציבור מצביע  ברגלים. אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי סיפר בראיון לגלית אלטשטיין בגלי צה"ל כי חלה צניחה  דרמטית בביקוש לקורנפלקס,  "מסתמן דבר שנראה כמו משבר אמון. לא היה כזה דבר בשוק בשנים האחרונות יש כאן בעיה שהציבור מבחינתו המותג תלמה בעולם דגני הבוקר הוא מחוץ לתחום. חוץ מכריות נוגט, המכירות של תלמה נעצרו כמעט לחלוטין".

בישראל היום פורסם הבוקר כי  הביקוש לדגני קורנפלקס תלמה מסוג "אלופים" ו"קוקומן" הפך להיות אפסי בימים האחרונים. רשתות המזון ערכו אתמול הערכת מצב חדשה שבעקבותיה הן שוקלות להוריד מהמדפים את דגני קורנפלקס תלמה מסוג "אלופים" ו"קוקומן."

"אף אחד לא קונה את המוצרים האלה, וגם את מותגי הדגנים האחרים קונים פחות למרות המבצעים והורדת מחירים," אמר אתמול מנהל רשת מזון.

על פי הנתונים יש צניחה של 80-70- אחוזים במכירות מוצרי הדגנים של יוניליוור החל מיום שישי, בעקבות הפרשה.

" אנחנו מבצעים החזר כספי מלא למחזירים, או מעניקים להם מוצר חלופי על פי בחירתם," מסרו אתמול בשופרסל. גם ברשת סופר פארם ובבתי המרקחת הפרטיים המחזיקים בעיקר חטיפי בריאות של תלמה, ולא דגני קורנפלקס, נרשמה ירידה משמעותית במכירות. "הציבור פוחד שגם במארז של חטיפי בריאות יש זיהום," אומר בכיר בסופר פארם לישראל היום, "הציבור חש נבגד ולא מאמין יותר לתלמה." בניו פארם דווקא ציינו אתמול כי "אצלנו לא חלה ירידה במכירות מארזי חטיפי בריאות של תלמה."

קמעונאי אחר אומר סיפר לישראל היום כי "הם שיקרו גם לנו, בעלי הרשתות. הם נתנו לנו לשים שלטים שהכל בסדר ובטוח. האמנתי להם, ולמעשה אני עומד מול הצרכנים בשטח ולא נעים לי לומר להם שלא ידעתי. חלק מהצרכנים אפילו שואלים אותי: 'אתם באמת לא ידעתם או ידעתם ושתקתם'? מרגיז אותי שאנחנו, בלי לרצות בכך, הופכים להיות חלק מהסיפור."

במשרד הבריאות ציינו כי "החברה שיתפה פעולה עם הבדיקה באופן מלא." במהלך הבדיקה נלקחו דגימות מקווי הייצור, נבדקו תהליכי הייצור ונוהלי בקרת האיכות.

עוד נמסר כי "בעקבות הביקורת שערך משרד הבריאות לפני שבוע, נקט המפעל שורת פעולות מתקנות. משרד הבריאות יורה על הנחיות נוספות כדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד, כגון הגברת תדירות הדיגום באופן שיבוצע מדי יום, עד להודעה חדשה. משרד הבריאות ימשיך בניטור ובמעקב, כולל אחר תוצאות בדיקות המעבדה שנלקחו מהמפעל ומדרכי השיווק וידווח באופן שוטף לציבור."

מיוניליוור נמסר כי "אנו פועלים בתיאום מלא עם משרד הבריאות וניישם את כל המסקנות וההמלצות של המשרד. החברה ממשיכה בתהליך בדיקה יסודי של האירוע"ד ."ר חגי לוין, מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור: "צריך שתעשיית המזון כולה תפיק לקחים מהאירוע הזה ותעמיד בראש מעייניה את בריאות הציבור ולא אינטרסים אחרים. האירועים הוכיחו שצדקנו ושיש צורך לעדכן את החקיקה הנוכחית בתחום הפיקוח.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תפסיקו עם התירוצים. השקרים. וההתפתלות.. להחרים את כל מוצרי תלמה. עד שלא יפטרו את המנכלית. עד שלא יערכו בדיקות כלליותת במפעל. תראו מה עושה מפעל כדי לגרוף כסף. מוחר מחלות

    רפי |
    הגב