צעדה למען פלסטין ביפו: שלושה שוטרים נפצעו (וידאו)

מראות כאלה כבר לא נראו הרבה זמן במרכז הארץ. צעדה למען פלסטין שהתקיימה הערב בעיר יפו ללא רשיון הפכה לקרב אלים בין ערביי ישראל למשטרה. 3 שוטרים נפצעו. החלו ידויי אבנים על אוטובוסים בעיר. התחנה הצבאית גלי צה"ל מוקפת במפגינים והחיילים הונחו שלא לצאת מבניין {יפו בוערת}

מראות כאלה כבר לא נראו הרבה זמן במרכז הארץ. צעדה למען פלסטין שהתקיימה הערב בעיר יפו ללא רשיון הפכה לקרב אלים בין ערביי ישראל למשטרה. 3 שוטרים נפצעו. החלו ידויי אבנים על אוטובוסים בעיר. התחנה הצבאית גלי צה"ל מוקפת במפגינים והחיילים הונחו שלא לצאת מבניין.

הצועדים צעקו קריאות ברוח ובדם נפדה את פלסטין ואללה הוא אכבר. אחד המפגינים סיפר לYnet כי "אחד השוטרים החליט שהוא לא יאפשר לתהלוכה להמשיך. התחיל דין ודברים, ואז דחיפות ומפה לשם העניינים הידרדרו. בסופו של דבר המשטרה עצרה תלמיד באירוע שיכול היה להסתיים בצורה אחרת לגמרי"

צפו:

מהמשטרה נמסר כי תושבים המזדהים עם אירועי אל-אקצה קיימו הפגנה ללא רישיון. משטרת מרחב יפתח אישרה להם לקיים את ההפגנה ובמקביל הועבר מסר למארגנים כי עליהם לשמור על הסדר הציבורי. בשלב מסוים החלו ליידות אבנים לעבר כלי רכב ברחוב יפת וברחוב טולוז וחסמו את הכבישים באמצעות פחים וצמיגים.

המפגינים, חלקם רעולי פנים, יידו אבנים לעבר השוטרים וכאמור פצעו שני שוטרים. השוטרים פועלים להשיב את הסדר על כנו ולעצור את הפורעים. גם לאורך שנות האינתיפאדה השנייה אירעו מפעם לפעם עימותים באזור רחוב יפת, וגם אז הושלכו אבנים על אוטובוסים.

סאמר מחאמיד שהשתתף בהפגנה אמר ל-ynet: "המצב יתפוצץ אם הממשלה תמשיך לאפשר למתנחלים לפגוע במסגד אל-אקצא. אנחנו לא יכולים לשתוק. חייבים לצאת לרחובות ולהפגין כדי להשמיע את זעקתנו. אנחנו אומרים לממשלה שהיא משחקת באש. יהיו תגובות קשות אם המצב בירישלים יימשך כמו שהוא".

ערין, תושבת יפו, הוסיפה: "זאת ממשלת טרור שלא מכבדת את הציבור הערבי וממשיכה לפגוע בו. היא מעודדת את הגזענות. אתמול בלילה הרסו שני בתים במזרח ירושלים השייכים למשפחות שהידים אבל הבתים של הרוצחים המתנחלים נשארו עומדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.