קופ"ח באלעד: רוצה להיכנס לרופאה? תתלבשי צנוע

תושבת המרכז התלוננה לערוץ 2 כי כשעמדה בתור לקופת חולים כללית באלעד, לא הסכימו לקבל אותה אצל הרופאה בטענה שלבושה אינו צנוע מספיק.

"קבעתי תור לרופאת נשים בסניף אלעד, עליה קיבלתי המלצות", סיפרה הצעירה לחדשות 2 באינטרנט. "במוקד הטלפוני של כללית לא נאמר לי דבר על אופיו של הסניף. מכיוון שידעתי שזוהי עיר חרדית, התלבשתי בצניעות למרות שאיני דתייה בשום מובן. לבשתי מכנסי ג'ינס ארוכים וחולצת טי-שרט קצרה עם שרוולים. מיד כשנכנסתי לרופאה היא אמרה לי שבלבוש הלא צנוע שלי אסור לי לבוא לסניף".

עוד התלוננה: "הרופאה החלה להתווכח איתי על מהו לבוש צנוע והכתיבה לי מה עליי ללבוש בפעם הבאה שאבוא אליה. היא אמרה לי שאני צריכה להגיע בחולצה עם שרוולים עד כף היד ושעל החלק העליון של החולצה להיות סגור. היא הוסיפה שמדובר בנהלים שנקבעים על ידי הנהלת הסניף ושאין לה ברירה אחרת".

לדברי הצעירה, מקרים כאלו חוזרים ונשנים כל הזמן. "שבועיים לפני המקרה הפרטי שלי, כאשר חיכיתי בתור, הגיעה אישה עם עגלת תינוק. הפקידה ניגשה אליה ואמרה לה כי במרפאה אסור להתלבש ככה. האישה, שהייתה בהלם, ענתה כי זוהי מרפאת נשים ללא נוכחות גברים, וכי טי שירט וג'ינס עד הברך זהו לבוש הולם. הפקידה לא ממש התרשמה והשיבה: 'גם הנשים כאן לא רוצות לראות את הזוועה הזו'. לאחר מכן נאמר לה כי אם היא מעוניינת לקבל טיפול במרפאה, עליה ללבוש את החלוק של הרופאים".

"לפי בדיקה שערכתי סניפי קופת חולים כללית, לא משנה באיזה עיר, הינם מקום ציבורי לכל דבר", ציינה הצעירה, "לשום רופאה או פקידה אין את הזכות להכתיב, להעיר או לכפות על המטופלים כיצד יתלבשו".

מקופת החולים הכללית נמסר בתגובה: "נציין ונדגיש אין כל הנחיות בנוגע לצורת לבוש הנדרשת למטופלות במרכז בריאות האישה באלעד הממוקם בלב שכונה חרדית. במרכז מועסקות שש רופאות נשים, שש נציגות שירות, אחיות ובנות שירות לאומי ומגיעות אליו בשגרה לקוחות רבות שאינן מתגוררות באלעד כדי לקבל טיפול רפואי. מרבית הלקוחות במרפאה נשים, ולא פעם, מגיעים גם גברים במסגרת הטיפולים נדרשים". 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מצד אחד היא טוענת שלא נאמר לה כלום על אופיו של הסניף. מצד שני היא מספרת עוד עובדות וטוענת שזו לא הפעם הראשונה…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. ולמה אתם 'בקוקר' משתפים פעולה עם הפרובוקציה הזו ונותנים לזה במה כאילו וזה חדשות מעניינות וראויים לפרסום?????

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב