צפו במקרה נדיר: אדם הוכש על ידי נחש והביא אותו חי לבית החולים

חאלד להוואני, בן 19 מעראבה, שהוכש על ידי נחש צפע בעת שעבד בדילול עשביה באזור רמת הגולן הכניס את הנחש לבקבוק והביא אותו חי, למלר"ד המרכז הרפואי 'פוריה' בטבריה – הרופאים זיהו את הנחש כנחש צפע והעניקו לו את הטיפול הנדרש.

חאלד סיפר על האירוע שהתרחש בשבוע שעבר: "ראיתי את הנחש ואז הרגשתי צביטה ביד. אמבולנס הביא אותי לביה"ח" . עוד סיפר כי בעזרת חבריו לעבודה, תפסו את הנחש מהזנב והכניסו אותו לבקבוק פלסטיק ריק, אותו הביא עימו למלר"ד (מיון) המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

ענת מויאל, אחות אחראית במלר"ד מוסיפה, "כבר היו לנו מקרים שהביאו את הנחש כדי שנוכל לזהות באיזה נחש מדובר ולהתאים את האנטי סרום. אבל אני לא זוכרת מתי לאחרונה הביאו נחש חי, זה אמנם נחש צעיר אבל זיהינו שמדובר בצפע".

ד"ר אמין שניפי, רופא במלר"ד אשר טיפל בצעיר ציין כי "מאחר וההתנפחות ביד התקדמה בקצב מהיר תוך שהייתו במיון, חאלד קיבל זריקת אנטי סרום ובהמשך אושפז במחלקת טיפול נמרץ נשימתי להשגחה עד שישתפר מצבו".

יומיים לאחר אישפוזו שוחרר הצעיר לביתו לאחר שהתאושש וחש בטוב חאלד.

ד"ר שניפי הדגיש כי במקרה של הכשת נחש מומלץ להגיע באופן מיידי לבית החולים. "יש אנשים שבעקבות ההכשה נכנסים לשוק אנפילקטי, ולכן מאד חשוב להגיע במהירות למיון בבית חולים", ציין.

בתמונה: הנחש בבקבוק הפלסטיק – בתמונה הקטנה: הצעיר שאושפז‬

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.