צעקות ונזיפות: כך השפילו המצרים את הנייה

גורמים מצריים חושפים ל"ישראל היום" על הדרמה הגדולה שהתחוללה בעת המהומות בעזה. הצעקות שנשמעו בכל הבניין, הטיסה הבהולה לקהיר, ועל השתיקה המביכה של מנהיג חמאס

בשעה שרבבות מפגיני חמאס צבאו על גדר המערכת בגבול הדרום, מאחורי הקלעים התחוללה דרמה של ממש שהובילה להרגעת הרוחות. ישראל היום חושף הלילה
את פרטי הדרמה שבסיומה נאלץ ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, להתקפל, הנייה, הוטס בבהילות לקהיר – ושם ננזף קשות על מעשיו.

גורם ביטחוני מצרי חשף בפני "ישראל היום" את אשר התרחש אתמול אחר הצהריים במטה מנגנוני המודיעין המצרי שבקהיר, בלשכתו של ראש המודיעין המצרי כמאל עבאס.

הבכיר המצרי חשף כי בקהיר נדהמו ממספר ההרוגים בגדר הגבול ומהוכחות של המודיעין ישראלים כי אנשי הביטחון של חמאס מאיימים על מפגינים להגיע לגבול ומתגמלים אותם בכסף.

הבכיר המצרי סיפר לישראל היום כי: "איסמעיל הנייה הגיע לקהיר בתוך פחות משעה יחד עם שני מאבטחים שלו שהגיעו עמו במסוק שנשלח להביא אותו. מי שטוען שהמודיעין המצרי ביקש לעשות להנייה כבוד בכך ששלח מסוק במיוחד להביא אותו לקהיר טועה בהחלט. היה זעם רב כנגד הניה והנהגת חמאס.

עוד סיפר הבכיר כי ראש המודיעין המצרי נתן להנייה והמלווים שלו להמתין מחוץ ללשכה. זה היה מאוד מביך, אפילו משפיל. כאשר הנייה נכנס לחדר אי אפשר היה שלא לשמוע את הצעקות כלפיו. הנייה אפילו לא ענה. צעקו עליו ואמרו לו בזעם ובאופן שאינו משתמע לשני פנים שהדם של ההרוגים הפלשתינים בגדר על הראש שלו ושל סינואר וחליל אל חייה וכל הנהגת חמאס. אפילו הראו לו צילומים כיצד פעילי חמאס משלמים לצעירים ומשפחות סכומים של עשרות דולרים כדי שילכו למות בגדר".

המצרים הבהירו להנייה כי דמו בראשו וכי ההיסטוריה לא תסלח לו על כך."עבאס דרש מהנייה לשוב לעזה במסוק שהביא אותו ולהורות לאנשיו לחדול לאלתר מהאירועים בגדר הגבול עם ישראל. לעת עתה חמאס לא קיבל שום מחווה מלבד השבת סוגיית עזה לסדר היום הציבורי העולמי. יתכן שבהמשך כאשר הרגיעה בגדר תימשך יהיו מחוות כלפי חמאס והאוכלוסיה בעזה אבל המסר שהועבר היה תקיף והטיל על חמאס את האחריות להשיב את הסדר על כנו".

גורם ביטחוני מצרי בכיר חשף לישראל היום כי עם שובו של הנייה מקהיר החלו בחמאס לקפל את מתחמי הכינוס לאורך גדר הגבול.

לדברי אותו בכיר: "ההחלטה של כמאל עבאס להתערב כדי להביא להרגעה בעזה באה בעקבות מסרים שהגיעו הן מצד חמאס והן מצד ישראל",החמאס היה מוכן ל"הודנה" עם ישראל, אולם דחה את הבקשה כי הארגון יתפרק מנשקו. בחמאס שמעו מסרים מהמצרים כי "ישראל לא תתפשר ומספר ההרוגים יעלה כל עוד חמאס משלהב את ההמונים לנקוט באלימות, מעורבות הציבור בעזה בהפרות סדר אלימות תגרור חוסר יציבות אזורי שעלול לגלוש גם למצרים, המשך ההסתה לאלימות בגדר הגבול תביא לסיכולים ממוקדים של הנהגת חמאס כולה מיו"ר הלשכה המדינית הנייה דרך יחייא סינוואר ובכירים נוספים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.