צפון קוריאה ביצעה ניסוי במנוע רקטי חדש

צפון קוריאה ממשיכה להתגרות בשכנותיה, במהלך השבת היא ביצעה ניסוי במנוע רקטי חדש, כך דיווחו סוכנויות הידיעות, "זהו אירוע בעל חשיבות היסטורי לתכנית החלל של המדינה", אמר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און לאחר הניסוי. { המתיחות מחריפה}

צפון קוריאה ממשיכה להתגרות בשכנותיה, במהלך השבת היא ביצעה ניסוי במנוע רקטי חדש, כך דיווחו סוכנויות הידיעות, "זהו אירוע בעל חשיבות היסטורי לתכנית החלל של המדינה", אמר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און לאחר הניסוי.

 

בינתיים מדינות האזור מתכוננות לעימות אפשרי מול צפון קוריאה, יפן ניהלה אמש לראשונה תרגיל להתגוננות בפני טילים בליסטיים, ואילו ביום שישי שר ההגנה האמריקאי טען במהלך ביקור בדרום קוריאה ש"כל האופציות על השולחן".

הניסוי במנוע החדש  עשוי לשפר את כוח הדחף ואת האמינות של מערכת השליטה של טילים בליסטיים -"העולם יראה בקרוב איזו משמעות גדולה הייתה לניצחון היום", אמר קים ג'ונג און. הרודן הצעיר הוסיף כי היום הזה ייזכר כ"מהפכת ה-18 במרץ" בכל הנוגע לתעשיית החלל של המדינה".

שר החוץ האמריקני רקס טילרסון, אמר במהלך ביקורו סדום קוריאה כי פעולה צבאית נגד ממשל קים ג'ונג און היא "אופציה שמונחת על השולחן" – זאת בעקבות ניסויי הטילים האחרונים שביצע הצבא הצפון הקוריאני.

לדבריו, "מדיניות הסבלנות האסטרטגית" הסתיימה וארצות הברית בוחנת "טווח חדש של צעדים ופעולות". טילרסון הבהיר כי נשקלים צעדים דיפלומטיים, ביטחוניים וגם כלכליים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.