צפון קוריאה ביצעה ניסוי כושל: "ארה"ב לא הופתעה"

על רקע המתיחות הגוברת בין ארה"ב לצ. קוריאה, לפנות בוקר ביצעה קוריאה הצפונית ניסוי בטיל בליסטי, שהתקיים בסמוך לעיר הנמל סינפו. הניסוי נכשל והבית הלבן טרם הגיב להתגרות ממזרח.

על רקע המתיחות הגוברת בין ארה"ב לצ. קוריאה, לפנות בוקר ביצעה קוריאה הצפונית ניסוי בטיל בליסטי, שהתקיים בסמוך לעיר הנמל סינפו, הממוקמת בחופה המזרחי. הניסוי  שנועד להתגרות בארה"ב נכשל לאחר שהתפוצץ שניות לאחר השיגור.

בעקבות הניסוי קוריאה הדרומית גינתה הבוקר (ראשון) את המהלך. "מגוון היכולות שהוצגו אתמול במצעד הצבאי ושיגור הטיל היום הם מפגן כוח שמאיים על העולם כולו", אמר שר החוץ של קוריאה הדרומית.

 אחד מיועציו של סגן הנשיא מייק פנס, שהגיע הבוקר לסיאול  טען כי האמריקנים לא הופתעו מהשיגור. "אנחנו לא צריכים להשקיע משאבים נוספים באיום הזה", אמר היועץ בהתייחסו לשיגור. "לא הופתענו וציפינו שזה יקרה".

שר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס אמר כי הנשיא טראמפ עודכן בהתרחשויות. "הנשיא וצוותו הצבאי מודעים לשיגור האחרון של צפון קוריאה", נכתב בהודעת שר ההגנה האמריקני. "לנשיא אין תגובה נוספת".

מוקדם יותר אישר צבא ארצות הברית כי הניסוי שערכה קוריאה הצפונית אכן התקיים בעיר הנמל סינפו, הממוקמת בחופה המזרחי של קוריאה הצפונית.

האמריקנים עדכנו כי הטיל ששוגר התפוצץ כמעט באופן מיידי. "עדיין לא ברור מהו סוג הטיל", אמר גורם בצבא האמריקני והוסיף כי ארצות הברית מחויבת באופן מלא לעבודה משותפת עם בעלות בריתה, דרום קוריאה ויפן, כדי לשמור על הביטחון באזור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.