צפו: אביו של הנער הערבי לדני קושמרו: "תסתלק מפה, לא עונה לך" (וידאו)

שבוע אחרי הירי והמהומות בכפר-כנא, סייר דני קושמרו במקום וחזר מודאג. צפו בכתבה

כפר כנא, היישוב הערבי שהתקרית בו הביאה לתבערה השבוע, יושב על כביש 77 בין שני סמלים ישראלים, ציונים – מחלף המוביל ומחלף גולני. אבל תקרית הירי העלתה שוב את השאלה עד כמה יש סיכוי לשני העמים, היהודי והערבי, לחיות יחד במדינה אחת, תחת דגל אחד

שבוע אחרי הקרבות בכפר כנא, כיכר העיר ריקה. כפר כנא הוא יישוב ישראלי לגמרי עם שלטים מזמינים בעברית, מקום שבימים רגילים מביא אליו אינספור יהודים, אבל אלו לא ימים רגילים.

הצעיר ח'יר חמדאן שנורה למוות בידי השוטרים, רץ לעברם לאחר שעצרו את בן דודו, ככל הנראה על רקע פלילי. אבל עכשיו הוא הופך לגיבור לאומי, לשהיד, למגן אל אקצא. "הצומת תיקרא על שמו", אמר עמאר תהא, בנו של ח"כ לשעבר וואסל תהא, איש הדור הצעיר והמשכיל. הוא למד משפטים בחו"ל וחזר לכפר להיות אחד ממנהיגיו.

"אני הייתי אחד ממקבלי ההחלטה על ההפגנה", הוא העיד. "היינו צריכים להכריז מיד על הפגנה, כך שאנשים יתארגנו ויידעו שיש איפה להוציא את הזעם שלהם. אתה קורא לזה התפרעות, זו לא התפרעות בכלל".

למרות העובדה שהצליח כאן ושהוא מבוסס כלכלית, תהא כבר לא יסכים להיות חבר כנסת כמו אבא שלו. הוא לא רואה את עצמו חלק מהמדינה. "כשמציגים את השם שלי, אני מאוד רגיש ל'ערבי-ישראלי', תציגו אותי בתור פלסטיני", ביקש תהא הצעיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.