צפו: אוהד חמו מראיין את הפלסטיני "שהוכה"

במהדורה המרכזית" של ערוץ החדשות פורסם אתמול ראיון בו מדבר הפלסטיני שטען שהוכה על ידי דובר הארגון בעת ששירת בחברון. בפרקליטות שוקלים לפתוח את התיק מחדש

פרשת שוברים שתיקה: "במהדורה המרכזית" של ערוץ החדשות פורסם אתמול ראיון בו מדבר הפלסטיני שטען שהוכה על ידי דובר הארגון בעת ששירת בחברון.

במענה לפניות כתבים בעקבות ראיון ששודר אמש בערוץ 2 הבהירו בפרקליטות: המקרה המובא בכתבה הערב לא מוכר לנו ועל פניו איננו מתיישב עם הארוע אותו תיאר יששכרוף בחקירתו. יששכרוף תיאר מקרה בו לאחר מעצר סירב העצור לאיזוק ואז התבקש על ידי המ"פ לפעול לאזיקתו. אז – לטענתו – הוא לבדו היכה את העצור עד אשר התעלף ודימם. לעומת זאת, מתאר המרואיין מצב שבו – לטענתו – הוכה על ידי קבוצת חיילים רעולי פנים. ממילא ברור שאין קשר בין המקרים. ככלל, כל מידע המועבר לרשויות החקירה ואשר מגלה חשד כי בוצעה עבירה לכאורה, מצדיק בחינת אפשרות של פתיחה בחקירה. וכך ייעשה גם לגבי המקרה הנוכחי.

השנה לפרקליט המדינה, עו"ד נורית ליטמן, הגיבה הבוקר (רביעי) לריאיון בו רואיין הפלסטיני שדובר הארגון טען שהכה. ליטמן הבהירה כי היא עומדת מאחורי ההחלטה לסגור את התיק מחוסר ראיות..

בריאיון בגלי צה"ל התייחסה ליטמן לפעילות ארגון שוברים שתיקה "הקמפיין הזה הוא די מדהים נוכח העובדה שהם מבקשים שהפרקליטות תבחן סיפורים חדשים אבל את הכל הם עושים דרך התקשורת. אנחנו לא ננהל את השיח הזה ככה".

מנכ"ל שוברים שתיקה, אבנר גבריהו, לאמירותיו של הפלסטיני בריאיון לאוהד חמו. "היום הוכחנו שלא רק שאנחנו ארגון שהאמת היא נר לרגליו, אלא שיכולות התחקיר והמחקר שלנו טובות יותר מאלה של הפרקליטות והמשטרה", אמר לחדשות 2 Online והתייחס לטענת הפרקליטות שהמקרה המתואר לא מתיישב עם המקרה שתיאר יששכרוף. "כל חייל שעשה מעצר או בן אדם ששירת בשטחים מבין שאי אפשר לעשות מעצר לפלסטיני לבד, ברור שהיו שם עוד חיילים".

"האירוע שדין תיאר זה אירוע אחד", סביר גבריהו. "הוא מתאר את מה שהוא תיאר בעדות, את מה שהוא עשה. הוא לא דיבר על אנשים אחרים. אם הפלסטיני זוכר יותר, אז תחקרו את המקרה הזה. הם החליטו שלא להכות על חטא, להתנצל ולפתוח מחדש את החקירה, אלא לפתוח חקירה חדשה".

"השקר של הפרקליטות הוא שהם חוזרים ממה שכתבו בהחלטה המקורית", אמר גבריהו. "הם דיברו על אירוע אחד והם טעו. הם גם חקרו את הפלסטיני הלא נכון, גם לא חקרו את רוב העדים וגם יש עוד אירועים שמתיישבים עם העדות של דין ואנחנו מצאנו את המקרה הנדון. הגיע הזמן שבמקום ששי ניצן יתעסק בספינים תקשורתיים הוא יעשה את מה שמצופה ממנו ויתנצל".


בריאיון לישי שנרב בגלי צה"ל ביקרה ליטמן את הדרך שבה פועל ארגון "שוברים שתיקה" בתקשורת: "הקמפיין הזה הוא די מדהים נוכח העובדה שהם מבקשים שהפרקליטות תבחן סיפורים חדשים אבל את הכל הם עושים דרך התקשורת. אנחנו לא ננהל את השיח הזה ככה".

לדבריה, היא החליטה לפתוח בחקירת המקרה עוד קודם להגעת הפנייה משרת המשפטים איילת שקד, ובכך ניסתה להוכיח כי לא מדובר בחקירה פוליטית. "הפרקליטות לא פוליטית והיא לא עושה חקירות פוליטיות", הבהירה. "אנחנו מתעסקים עם ראיות בלבד. לא הייתה שום נגיעה של שרת המשפטים לכל אורך החקירה. הפעילות שלנו נקייה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.