צפו: אייכלר, מיקי לוי והאינטרנט הכשר (וידאו)

נאום של ח"כ ישראל אייכלר בנושא הסכנות ברשת האינטרנט יצר קונצזוס נדיר במליאה. צפו

דיון חריג מעט התקיים אתמול במליאת הכנת, כאשר ח"כ ישראל אייכלר ומיקי לוי דנו ממושכות בנושא העיתונות החרדית, הסינון באינטרנט והחלטות מועצת גולי התורה. צפו בקטע המלא.

מיקי לוי (יש עתיד): חבר הכנסת אייכלר, אסור לעלות עם עיתוני המודיע.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): איזה כן אתה מציע?

היו"ר יחיאל חיליק בר: אנחנו נוודא שהוא לא יעשה בזה שימוש לא ראוי.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): איזה עיתון אתה רוצה?

מאיר כהן (יש עתיד): יתד נאמן – – –

מיקי לוי (יש עתיד): יתד נאמן זה בסדר, אייכלר.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): יתד בסדר? הבנתי, אז לפחות שליש מהעיתונים החרדים כבר קיבלו הכשר ממך, זה בסדר.

היו"ר יחיאל חיליק בר: בבקשה, אדוני.

מאיר כהן (יש עתיד): זה היתד של סיסרא.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): אדוני היושב-ראש, חברי הכנסת, הנושא של הביטחון של החקלאים, הצד המקצועי של העניין……….. ממש בחצי דקה, אם אפשר. בגלל שזה חצי דקה אני ממש אתמצת. היתה "בשורה" כאילו, במירכאות, שהאינטרנט והכלים החדשים שהופכים את העולם לפתוח יהפכו את העולם הערבי ליותר מערבי, ליותר נאור, ליותר חילוני. מתברר שחוץ מכל הצרות שיש לנו עם האינטרנט – ועל זה אני אדבר בשניות האחרונות – האינטרנט הפך למכשיר המלהיט ביותר של הקנאות האסלאמית בעולם כולו. אני לא צריך להרחיב כי כולם יודעים את זה, שמה שמאיץ עכשיו את האסלאמיזציה ואת השהאדייה ואת הסלפייה בכל העולם זה דרך האינטרנט. הם לא היו יכולים כי אין להם את הכלים הפיזיים לעשות את ההתפשטות, האינטרנט מפיץ את זה בעולם כולו.

ולכן, אדוני היושב-ראש, אני רוצה לציין שאתמול בערב החליטה מועצת גדולי התורה לאסור על אף יהודי חרדי להחזיק אינטרנט שאיננו מסונן, עם חסימה וסינון. אני חושב שזו עצה טובה לא רק לחרדים. יש היום הרבה אנשים שמדברים על ילדים שנמצאים בסיכון מהאינטרנט – חייבים לסנן את האינטרנט. אמרתי כבר לפני שנים, כשהוציאו את החשמל ופרשו את חוטי החשמל לפני שהיו הבידודים היו הרבה אנשים שהתחשמלו. אז אמרו: מה, אתה לא רוצה להביא את האור? כל אחד רוצה את האור בבית, אבל אף אחד לא יכניס חשמל בבית בלי הבידודים והפלסטיק.

עמר בר-לב (המחנה הציוני): אבל מי מחליט?

ישראל אייכלר (יהדות התורה): יש חברות סינון בעולם כולו. אגב, לא רק יהודים.

עמר בר-לב (המחנה הציוני): אבל מי מחליט מה מסנן ומה לא? גדולי התורה?

ישראל אייכלר (יהדות התורה): אתה יכול לבחור איזה חברת סינון ואיזה רמת סינון אתה רוצה. ולכן, זו עצה טובה לכל עם ישראל פשוט לסנן. נדמה לי שהיתה אפילו הצעת חוק של הממשלה.

מיקי לוי (יש עתיד): לא, חברת הכנסת יפעת קריב מסיעתי העבירה הצעת חוק נגד סרטי זימה ונגד כל זה, שלא ילדים יראו. אולי תעבירו את זה לגדולי התורה, אולי תצטרפו ליש עתיד בעקבות זה.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): לא. אולי יש עתיד תבין שהדברים שגזרו חז"ל וגדולי התורה הם הביטחון הטוב ביותר לילדים ולמבוגרים כשהם נכנסים לאינטרנט.

מיקי לוי (יש עתיד): הנה, אני מודיע לך שיש עתיד מקבלים את זה. אנחנו מבינים את זה, למה אתה חושב שלא מבינים את זה?

ישראל אייכלר (יהדות התורה): אמרתי את הדבר המובן מאליו, שצריך לא לאפשר את הדבר הזה שיצא לעולם כולו כדבר חדש ולא ידענו איך להתבודד ולהתמודד מולו, פשוט כמו שהחשמל יצא לעולם ומצאנו בידודים ומכשירים נגד התחשמלות – איך קוראים למכשירים שיש היום בכל בית כשנופל החשמל?

מיקי לוי (יש עתיד): מפסק פחת.

ישראל אייכלר (יהדות התורה): מפסק פחת. האינטרנט צריך את הדברים האלה בדיוק כמו החשמל. תודה רבה.

היו"ר יחיאל חיליק בר: תודה רבה. הנה מיקי, יש לך הזמנה להצעת חוק משותפת על אינטרנט כשר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.