צפו: "אנשים דיממו על הרצפה, היינו בהלם" (וידאו)

עדי ראייה שהשתתפו במצעד התועבה בירושלים נחשפו תוך שניות למראות קשים בזמן שישי שליסל דקר מספר צועדים בתהלוכת התועבה. "זה מעשה מחריד ומזעזע שלא מכבד שום דת בעולם", טענו. תיעוד מהשטח המדמם

עדי ראייה שהשתתפו במצעד התועבה בירושלים נחשפו תוך שניות למראות קשים בזמן שישי שליסל דקר מספר צועדים בתהלוכת התועבה. "זה מעשה מחריד ומזעזע שלא מכבד שום דת בעולם, אנשים דיממו על הרצפה, היינו בהלם", טענו.

עדת ראיה בשם עדי סיפרה: "ראיתי גבר עם כיפה שחורה וחליפה, הוא נראה צעיר, בשנות ה-30 או ה-40 לחייו. הוא דקר מישהי ואחר כך עבר לגבר נוסף".

"הפצועה שכבה על הרצפה מדממת. השוטרים מיהרו לתפוס את הגבר ואזקו על הרצפה", הוסיפה. "ראיתי את המחזה המזעזע והמחריד שלא מכבד שום דת בעולם. על פי היהדות, מי שמרים יד על חברו – נקרא רשע".

צפו (באדיבות רשת)

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ולנסות להטות לב קוראים נגד משפחה ירושלמית מסויימת, ולהרבות פלגנות ושנאת אחים,
  זה… זה לטובת ירושלים. זותומרת, על זה הכותל המערבי לא תובע את עלבונו.
  בקיצור, אתה צדיק והם רשעים ובגללם לא נבנה עדיין ביהמ"ק… יישכוייח!

  א |
  הגב
 2. נבלה בישראל

  ידוע שכבר 150 שנה שע"פ מנהגי ירושלים חתונה עם מתופף בלבד – בגלל חלום…
  העיר ירושלים ידועה במנהגיה המיוחדים, המוזכרים עוד במשנה ובגמרא, שברובם שמורים לבני ירושלים בלבד, וחושפים את ייחודה של העיר. מקורם של המנהגים מתייחס לתקופת הבית השני והדורות הראשונים שלאחר חורבן הבית. חלק מן המנהגים הפך במשך השנים לנחלת כלל עם ישראל, המצפה בכל יום לגאולה ובניין בית המקדש השלישי. אם הזדמנתם לחתונה ירושלמית אשכנזית, בוודאי יצא לכם לראות את ה"פויקער" (=מתופף ביידיש) בפעולה. בחתונות אלו, לא תמצאו להקת מנגנים, גיטרות וחצוצרות, והן מתנהלות בליווי תופים וזמרים בלבד.

  הסיפור העומד מאחורי המנהג, מרתק: באמצע המאה ה-19 (בשנים תרכ"ה-תרכ"ו) הפילה מגיפת כולירה פתאומית חללים רבים בירושלים. הרב מאיר אויערבאך מקאליש, אב בית דין הקהילה האשכנזית בירושלים, ערך שאלת חלום וכתב על פיסת קלף את השאלה, אותה הניח מתחת למראשותיו. בחצות הלילה, התעורר לפתע הרב מאיר משנתו וראה מול עיניו את הפסוק: "דומה דודי לצבי או לעופר איילים, הנה זה עומד אחר כותלנו משגיח מן החלונות מציץ מן החרכים" (שיר השירים).

  הרב מאיר הלך להתייעץ עם רבו, המקובל רבי רפאל ידידיה אבולעפיה שהיה בקיא בחכמת הנסתר, שהסביר לו כי הכותל המערבי תובע את עלבונו; כאשר בית המקדש עומד בחורבנו, שמחתו של אדם מישראל אינה יכולה להיות שלמה בעת נישואי צאצאיו, ואילו בני ירושלים עורכים חתונות בליווי כלי זמר ונגנים! ולכן נגזרה גזירת המוות, ובשר הקהילה הותר כאיילות השדה. מתוקף תפקידו כאב"ד הקהילה, כינס הרב מאיר את בית הדין והכריז כי מעתה יקבלו על עצמם בני ירושלים שבעת שמחת חתן וכלה לא יושמעו כלי זמר. מסופר כי המגפה נעצרה מספר ימים אחר כך.

  וחילול שם שמים נוראה ואיום נעשתה בישראל ע"י משפחת יסולובסקי מרמת שלמה: ידוע המנהג ירושלים שלא לנגן בכלי זמר בחתונות, "בירושלים יש תקנה קדומה משנת תרכ"ה שלא לנגן בכלי זמר בחתונה, ועי' ס' שלמת חיים ח"א סי' עז בשם מהרי"ל דיסקין ע"פ שבת קי כשנסתלק רב גזרו למעט בשמחת חתן וכלה, ובירושלים רואים תמיד חורבן ביהמ"ק לפניהם" והתקנה נתקנה עקב מגיפה שהיתה אז ובכו"כ ספרים הביאוהו כמקור לכך שבעיה"ק ירושלם אין כלי זמרים בחתונות מפני גזירה שגזרו בגלל מגיפה וכו'. ומעשה נבלה נעשה השבוע באולמי "בסנטר 1" ע"י משפחת יסולובסקי רח' חזון איש, רמת שלמה, ירושלם עיה"ק, שעשו חתונה עם כלי זמר ותזמורת רגיל בירושלם, ואע"פ שמיחו ולא מצאו שום היתר לכלי זמר בחתונה בירושלם עיה"ק הם דווקא המשיכו לנגן בכלי זמר אע"פ שנאסר בירושלם מדורי דורות תזמורת בחתונה, שומו שמים או לאותה בושה וכלימה לבני תורה משפחת יסולופסקי מפלג "שטיינמן" בני ברק העמליקים המשומדים,"עושים מעשה זִמְרִי ומבקש שכר כְּפִינְחָס" ערב רב ועמלק בפועל. נבלה נעשתה בישראל, וחייבים למחות על חילול השם ברבים והיו שם רבנים ושתקו ולא מחו רבנן ש"מ דניחה ליה רבנן שומו שמים, ומי יודע אחרי חילול השם איזה מזל יהיה לחתן וכלה אחרי שנבלה נעשתה בישראל ר"ל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. למה לגולשים של אתרוג אין אפשרות לראות וידאו בבקשה מכם תסדרו את זה

  שלמה |
  הגב