מספר ההרוגים בסופה בארה"ב עלה ל-21 (וידאו)

בארה"ב ממשיכים לאמוד את נזקי הסופה הגדולה: 11 מדינות שותקו, 21 נהרגו, רבבות נותקו מחשמל ואלפי טיסות בוטלו {צפו בתיעוד}

סופת השלגים משתקת את החוף המזרחי בארצות הברית ושוברת שיאים. 21 בני אדם נהרגו, עשרות אלפים בלי חשמל ומיליונים נצורים בבתים. צפו בישראלים מדווחים מלב הסערה: "לא בכל יום רואים שלג כזה, המכוניות פשוט נעלמו".

סופת השלגים העוצמתית שפקדה בסוף השבוע האחרון את מזרח ארצות הברית הגיעה לשיאה באזור העיר ניו יורק, ששותקה לחלוטין. עד שעות הערב אמש נמדדו בסנטרל פארק שבמרכז מנהטן 68 סנטימטרים של שלג – דבר שהופך את הסופה הנוכחית לשלישית בחומרתה מאז החלו המדידות ב-1869. אך לפי החזאים במדינה הסופה עדיין לא הגיעה לשיאה, ואם השלג ייערם לגובה של 68.3 סנטימטרים יישבר שיא כל הזמנים – שנקבע בפברואר 2006.

(באדיבות רשת)

ראש עיריית ניו יורק קרא לתושבים להישאר בבתים, ואלפי טיסות, כולל כמה מישראל לארצות הברית, בוטלו. אדם דאום, שעובד כחזאי בנמל התעופה בניו יורק, אמר הבוקר לגלצ כי אף אחד לא חזה דבר כזה. "היה לנו 10-15 סנטימטר לשעה. עמדתי בעבודה והסתכלתי מהחלון, ועמדתי עם פרצוץ מאוד עצוב. הרגשתי כאילו שעשיתי טעות גדולה בתחזית. מי יכול לחזות 76 סנטימטר ביום אחד?", תיאר.

לקראת הסופה הכריזו שלשום מושלי המדינות מרילנד, ג'ורג'יה, צפון קרוליינה, פנסילבניה, וירג'יניה ומערב וירג'יניה וכן ראש העיר וושינגטון על מצב חירום. האחראי על שירותי החירום בוושינגטון, כריס ט. גלדארט, אמר מבעוד מועד כי "הסופה הזו תהיה קטלנית, אנחנו צריכים שאנשים יסתלקו מהרחובות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.