ר"ע לוד במסיבת עיתונאים עם השר: "אקנה דירה באחיסמך" I שר השיכון ל"קוקר" על ביתר: "אני אוהב את רובינשטיין " – וידאו ותמונות

לאחר התקפלותו של ראש העיר לוד, בזכות שר השיכון: לפני מס' שעות ערכו יאיר רביבו ואריאל מסיבת עיתונאים משותפת, כדי לבשר על בניית 3,000 דירות לחרדים באחיסמך אחרי שנים של עיכובים.

במסגרת הסיכום, יקבל פרויקט אחיסמך שעוכב בשנים האחרונות אישור לבניה בהקדם של 3000 יח' דיור לציבור החרדי. מדובר ביח"ד שכבר עברו את כל ההליכים הבירוקרטיים ואשר חיכו לאישור ראש העיר וחתימתו על מנת להעביר להפקדה בוועדה המחוזית.

על פי הסיכום, העיריה מינהל מקרקעי ישראל וראשי הוועד לדיור אישרו מתווה מוסכם, כאשר המדינה תעמיד את מקסימום הכלים האפשריים לדאגה לרווחת התושבים בשטחי ומבני ציבור.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל: "זהו יום חג ויום בשורה לציבור החרדי. אחרי 13 שנה בהם הפרויקט שמיועד לציבור החרדי לא התקדם, יוכלו היזמים להתחיל בבניית הדירות – 3000 יח"ד במרכז הארץ במחירים ריאליים. סיכמתי עם ראש העיר על בניית מבני ציבור רבים, אנחנו נלווה את הפרוייקט הזה עד לסיומו. האחדות ניצחה פה, כשיש אחדות יש הצלחה, שיתוף הפעולה בין נציגי ועד הדיור וחברי הכנסת הביא לסגירה הזאת. אני מודה לראש העירייה, יאיר רביבו, ועד הדיור החרדי וחברי הכנסת החרדים. אני מתחייב, שאנו נמשיך ונפעל להורדת המחירים בכל הארץ ולהגברת השיווקים ומציאת פתרונות לכלל הציבור כולו- חילונים, דתיים וחרדים".

בכך ניתן לומר ברורות כי המתקפה החריפה שעבר שר השיכון בשבוע האחרון מצד גורמים בעלי אינטרסים – מתבררת כמתקפת שווא, והשר מוכיח כי הוא שומר על קשריו ההדוקים עם הציבור החרדי ועוזר להם בכל דרך אפשרית.

רקע:
פרוייקט אחיסמך החל בשנת 1995 אז אושרה תוכנית ל-3000 יח"ד על קרקעות מושב אחיסמך הסמוך ללוד. עם אישור התוכנית פדה מינהל מקרקעי ישראל את הקרקע ובשנת 1998 נמכרו 1,700 יח"ד ליזמים חרדים. בשנת 2010 הוציא המינהל לשיווק את 1,300 יח"ד הנוספות שגם בהם זכו יזמים חרדים. אז נחתם גם הסכם הפיתוח עם עיריית לוד להתאמת התב"ע לציבור החרדי, עם סיום התאמת התוכנית הינה תלויה ומחכה לחתימתו של ראש העיר הנבחר להפקדה בוועדה המחוזית.

שר השיכון אורי אריאל אמר לרדיו 'קול ברמה': "סיפקנו לעיריית לוד את כל הדרישות, הגעתי להסכמות עם ראש העיר ולמהלך משותף עם ועד הדיור החרדי וחברי הכנסת החרדיים, בנוגע לביתר הוסיף אריאל: "למרות ההתקפות אמשיך לשווק לביתר עילית".

ראש עיריית לוד עוה"ד יאיר רביבו אמר כי הוא שמח להיות שליח להבאת רווחה ל3600 משפחות תורניות בישראל, הוא הפתיע את הנוכחים: " חברי ועדת הדיור יעבירו בשעות הקרובות את הידיעה המשמחת לאלפי המצפים.

יצויין כי רק בשבוע שעבר התבטא יאיר רביבו כנגד החרדים וכנגד אישור התוכנית, עתה לאחר פעילותו של שר השיכון התקפל רביבו ובנוכחות שר השיכון הוא בישר על הדירות בפרוייקט אחיסמך לחרדים.

ח״כ יעקב אשר הודה לר״ע לוד על הנכונות והרצון שגילה במהלך פגישותיהם והשניים סיכמו כי יערך טקס חתימה בעיר לוד בימים הקרובים.

ר"ע לוד אמר 'קול ברמה': "אני מודה לח"כ אשר שהיה פרגמטי מהרגע הראשון, האיר את עיני וענה לי במקצועיות על השאלות שהטרידו אותי בנושא. ניסיונו המוניציפלי העשיר תרם לי רבות וימשיך לתרום לפרויקט ולעיר לוד כולה".

ר"ע לוד יאיר רביבו אמר במסיבה: "מיד לאחר כניסתי לתפקיד התקשר אלי שר השיכון והודיע לי- הדבר החשוב לי ביותר כרגע לקדם זה אחסימך, ראיתי כמה זה חשוב לו והחלטנו למצוא פתרון. נקים במקום מרכז תעסוקתי של 70 דונם למגזר החרדי, העיר מאוזנת תקציבית ועכשיו פנינו לצמיחה, אני מודה לשר שהתגייס למען הצלחת הפרוייקט בפרט והעיר בכלל".
ר"ע הוסיף וחשף "סיכמתי עם רעייתי היום שאנחנו נעבור לגור בפרוייקט אחיסמך, אני רוצה להודות לח״כ יעקב אשר שפעל מולי רבות לקידום הפרוייקט, ביום שישי אנו מודיעים על הרחבת שיכון חב״ד בלוד".

מנהל ועד משתכני אחיסמך, ר' אבי הבלין: "אנחנו רוצים להודות למשרד השיכון והעומד בראש השר אורי אריאל על פעילותם ללא הפסקה והצלחתם להגיע להסדר עם העירייה. לאחר עיכובים אין סופיים, במשך שנים וסבל בל יתואר של אלפי הרוכשים, אני מקווה מאוד שאנו רואים אתה אור בקצה המנהרה ומקווים שכפי שעברנו את המשוכה של העיריה נעבור בקרוב מאוד גם את המשוכה של הוועדה המחוזית לתכנון ובניה.

במסיבת העיתונאים בלשכתו של שר השיכון אורי אריאל נכחו גם מנכ"ל עיריית לוד אטיאס וראשי ונציגי ועד הדיור החרדי.

בראיון ל'קוקר" על ביתר ומאיר רובינשטיין אמר שר השיכון: "איתי הוא לא יצליח לריב, אני אוהב אותו, זאת כפרת עוונותיי, ברוך ה' בעשרה חודשים שאני פה, העיר ביתר עילית זכתה לדירות רבות דרכי, ואני מתפלא על דברי רובינשטיין, ומתפלא שהוא טורח לחמם את זה, ואני מודיע שהוא לא יצליח לריב איתי, כן יגיד או לא יגיד, אני נמשיך לבנות את ביתר והיא תהיה עיר גדולה הרבה יותר מהיום".

צפו בוידאו מהראיון עם אבי שיף:

וידאו מהמסיבה
צילום: אבי שיף כתב קוקר

צפו בגלריה ממסיבת העיתונאים
צילום משה מזרחי – חדשות 24
אורי אריאל וראש עיריית לוד צילם משה מזרחי 24 (4)

אורי אריאל וראש עיריית לוד צילם משה מזרחי 24 (5)

אורי אריאל וראש עיריית לוד צילם משה מזרחי 24 (1)

אורי אריאל וראש עיריית לוד צילם משה מזרחי 24 (2)

אורי אריאל וראש עיריית לוד צילם משה מזרחי 24 (3)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (4)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (5)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (6)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (7)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (8)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (10)

אורי אריאל וראש עיריית לוד יאיר רביבו, פרוייקט אחיסמך, מסיבת עיתונאים, צילם משה מזרחי 24 (11)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.