תיעוד מיוחד מתוך המנהרה שנחשפה בגבול(וידאו)

סופ"ש מתוח בעוטף עזה: אחרי ירי הרקטות ותקיפת חיה"א – תושבי האזור חוששים מהידרדרות. וגם: כך נראית המנהרה שנחשפה. צפו {המתיחות בדרום}

רקטות נורו ביום שישי האחרון לעבר יישובי אשכול. צה"ל תקף בתגובה יעדים ברצועה. ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, העביר מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: "לא נסכים להמשך הירי הספורדי על תושבינו ולא נסכים לחזור למציאות של לפני מבצע צוק איתן".

אמש פורסם במהדורה המרכזית תיעוד מיוחד מפתח מנהרת הטרור של חמאס שנחשפה בשטח. צפו (באדיבות רשת)

כזכור, ביום חמישי האחרון אותרה מנהרה נוספת, בעומק 28 מטרים, מתחת לגדר המערכת – וחדרה לשטח ישראל. שעות ספורות לאחר מכן בוצע ירי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. שתי נפילות אותרו בשטח המועצה. צה"ל הגיב בירי טנקים, ו‏מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, הוציא צו שטח צבאי סגור על האזור בו נחשפה המנהרה.

המנהרה אותרה בעקבות פעילות גדולה יותר באזור, ובשילוב אמצעים טכנולוגיים, מבצעיים ומודיעיניים. בצה"ל חוקרים את המנהרה, שאותרה במרחק 100 מטרים ממערב לגדר: בתחילה יבוצע מיפוי של התוואי שלה, ובהמשך היא תפוצץ.

שר הביטחון שסייר באוגדת עזה אמר: "לא נירתע מהאיומים הללו של חמאס, ונמשיך בפעילות לנוכח הפרת הריבונות שלנו, עד שנמצא ונחשוף את אחרונת המנהרות…מאחר וחמאס ירה, גם אנחנו הגבנו, ונמשיך להגיב בתקיפות על כל התגרות כזו של חמאס, כדי שההסלמה לא תקרה וכדי שחמאס לא ימשיך בירי שלו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.