צפו בווידאו: עשרות חרדים נעקצים דרך העיתונים 'יתד נאמן' ו'המודיע' – סיפורו של חרדי חוזר בשאלה שעקץ במיליונים

אמש (רביעי) פורסם בערוץ 10 על חרדי לשעבר בשם דניאל מנדל סאקירה מוסקוביץ, שבגיל צעיר נשר מהדרך והפך לחילוני.

את פרנסתו מצא על ידי עקיצת אנשים חרדים תמימים, כאשר העוקצים בוצעו על ידי מודעות שפורסמו בעיתונים החרדים יתד נאמן והמודיע.

הדרך לעקוץ את האנשים החרדים קשיי היום היתה דרך העיתונים החרדים. מוסקוביץ היה מעיין בעיתונים כל יום על אנשים שמחפשים סיוע או דברי יד שניה, וחייג אליהם כדי להציע את עזרתו, ובכל מיני תרגילי תיחכום ורשעות הוציא מהם כסף ולא נתן כלום בתמורה.

אחד הסיפורים הכואבים הוא על בית הכנסת בבית חלקיה שפירסם מודעה לקניית ארון קודש במחיר מוזל. כשראה מוסקוביץ את המודעה פנה למנהלי בית הכנסת והציג את עצמו כאדם חרדי שיש ברשותו ארון קודש מצויין, אך שותפו אדם חילוני ולא מסכים למסרו בחינם, אך תמורת 1,200 שקלים הוא ידאג לסתום לו את הפה. הכסף עבר ידיים אך כמובן שארון הקודש לא הגיע עד עכשיו.

עוד סיפור מזעזע על אחד שפירסם בעיתון חרדי שהוא זקוק לרהיטים יד שניה. הנוכל התקשר אליו והציע לו רהיטים כמעט חדשים, רק אמר שהוא זקוק לאלף שקל עבור ההובלה של הריהוט. האיש הסכים בשמחה ושלח לו מיד את הכסף, ועד היום הוא מחכה לרהיטים שלא הגיעו ולא יגיעו לעולם.

עוד סיפור על הברנש

אותו נוכל פירסם בעיתונים החרדים מודעה שיש ברשותו צימר לארבעים איש כולל מקוה ובית כנסת, אך ביקש מהמזמינים שישלמו את שבת הנופש שלהם מראש דרך חשבון הבנק שלו – כמובן שלנופשים לא לא צימר וגם את הכסף לא קיבלו בחזרה.

"מעשי עוקץ חמורים ומעשי מירמה כאלו כמו שראיתי אצל האיש הרע הזה, לא ראיתי בחיים שלי. גם השופט אלכסנדר רון אמר שהאיש עשה מעשים רעים ביותר", כך התוודה בוקי נאה שעוסק תמיד במעשים כאלו ומסקר אותם כבר שנים בהרחבה.

צפו בוידאו על השתלשלות פרשת העוקץ מפי העיתונאי בוקי נאה באדיבות ערוץ 10:

http://vimeo.com/65281014

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עוקץ גרמני: סחיטה, הונאה ועסקים מפוקפקים

    רב קהילה לשעבר שהפך למתורגמן משטרתי, סוחר נדל"ן ישראלי המתגורר בברלין, עיירה גרמנית מנומנמת, צלבי קרס וסחיטה של דיין מנתניה • סיפורו של עוקץ חוצה יבשות, בו מעורבים עשרות ישראלים, חלקם דתיים וחרדים, שהשקיעו את מיטב כספם בעיירה הוף שבבוואריה • מי סחט את מי? • וכיצד בוצע העוקץ המתוחכם?

    http://www.bhol.co.il/articlecarousle.aspx?version=26&articleid=59791

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב