צפו: בוז'י הרצוג סופד לאדמו"ר מערלוי(וידאו)

מקיר לקיר: פוליטיקאים מכל המפלגות סופדים לאדמו"ר מערלוי. וגם: כשמרן הגר"ע יוסף מלוא קומותו לכבודו {"שוחחנו הרבה"}

בבוקר שאחרי הסתלקותו של האדמו"ר מערלוי, מבכים פוליטיקאים מכל קצוות הקשת את לכתו, כשגם כלי התקשורת הכללים מסקרים את האירוע העצוב.

יו"ר האופוזיציה, בוזי הרצוג, נשא דברי הספד מפתיעים בהם סיפר על הקשר בינו לבין האדמו"ר. צפו

https://vimeo.com/156247055

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, אמר בראיון ל'קול ברמה': "אני לא יכול לשכוח את המרץ וההתלהבות שלו לעשייה ולהרים את הטלפון ולדרוש ולבקש ממני שאני אפנה לשרים מסוימים. כל הזמן הדאגה שלו הייתה לציבור. מעבר לעובדה שהוא היה גאון וחידש הרבה חידושים. כאב לו כל דבר שפוגע בקדושת ישראל כמו פרשת הרפורמים הוא השקיע הרבה מאמצים בכל מה שקשור נגד זה שהרפורמים רצו שיכירו בגירוים שלהם, בכל תחום טבע את חותמו עם הדרך שלו ומה שהוא דרש שיהיה".

ואילו מתנועת ש"ס נמסר: "כ"ק האדמו"ר זצוק"ל אשר נודע בקדושתו וגאונותו בתורה, הקים את קהילת ערלוי המעטירה לאחר השואה והנהיג את קהילתו כאב רחום זה עשרות בשנים.

האדמו"ר זצוק"ל היה בידידות עזה ועמוקה עם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל שנמשכה עשרות בשנים, והיו ביניהם עשרות חילופי מכתבים בדברי תורה והלכה מתוך ביטויי הערכה וכבוד. כך למשל, בספרו 'יביע אומר' כותב עליו מרן "ידיד נפשי אוהבך בלב ובנפש ציס"ע (צדיק יסוד עולם).

בהקלטה: הנשיא ריבלין סופד לאדמו"ר

ביקורו האחרון של כ"ק אדמו"ר מערלוי זצוק"ל אצל מרן זצוק"ל היה בניחום אבלים לבנו של מרן, רבי יעקב זצ"ל. בכניסתו קם מרן לכבודו מלוא קומתו, וביקש את סליחתו על שהטריח את עצמו לבא אליו. באותה פגישה הזכיר לו מרן על תשובה בספרו 'יביע אומר' ח"ב בשאלה הלכתית שהפנה אליו האדמו"ר מלפני חמישים שנה.

תנועת ש"ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והחסידות. ומן השמים ננוחם וה' ירפא את שבר עמו אכי"ר", נכתב בהודעה.

גם נשיא המדינה, רובי ריבלין, פירסם הודעת ניחומים. בהודעה נאמר: "האדמו״ר מערלוי זצ״ל, זקן האדמו״רים, היה דמות ייחודית, אהובה ומוערכת על ידי חילוניים, דתיים וחרדים. בנועם דרכו הוא ייצג את יהדות הונגריה החסידית והמתנגדית גם יחד. בבית המדרש שלו, שנבנה דווקא בשכונת קטמון, יכלת להתפלל בנוסח אשכנז ובסגנון חסידי. פטירתו של מנהיג ציבור וראש עדה שהיה ניצול שואה ופליט שאיבד את אביו, אמו ואחיותיו  במחנות העבודה והמוות, ״על מוקד קדושת השם״ כלשונו, חייבת גם היא להזכיר לנו את הכבוד והדאגה לניצולי השואה ההולכים ומתמעטים ואת החובה לספר עד דור אחרון על מאורעות עמינו. תנחומי לממשיכי דרכו, משפחתו חסידיו ואוהביו הרבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.