צפו בוידאו: איתן כבל זועם על התייקרות שירותי הדת עקב גזירות לפיד: "גועל נפש"

מהפכת  הרבנות? בישראל 2013 כל דבר עולה מתייקר – או שמקצצים לכם בכיס, עכשיו אם אתם חושבים להתחתן  זה יעלה לכם יותר: המשרד לשירותי דת יעלה בתוך כחודש את אגרת הנישואין, התשלום על טבילה במקווה, שירותי הכשרות ושירותי בתי הלוויות.

שר האוצר והשר לענייני דתות חתמו על עדכון תעריפי האגרות על שירותי דת, שייקר בשיעור של כ-30% את השירותים.

אגרת רישום הנישואין, תתייקר מ-600 שקלים ל-775 שקלים. תעריפי הכשרות יתייקרו בכ-25%,  ושירותי בתי ההלוויית. מחיר השימוש במקוואות יעלה בכמעט 50%.

ח"כ איתן כבל (העבודה) זעם על ההחלטה ואמר: "זה גועל נפש. הם גם מכריחים את האנשים להשתמש בשירותים שלהם, וגם מעלים את המחירים. מהלידה ועד המוות, הדת מלווה אותנו לאורך כל הדרך, ובפירוש מדובר במונופול, שאי אפשר להקים מולו תחרות. תמיד מתרצים את ההתייקרות בעליית המדד והשממד, אבל זו לא הנקודה – מדובר בכפייה".

"רק אתמול קראנו על סכומי העתק של המשכורות של הרבנים הראשיים. אנחנו מוצאים את עצמנו – רוב אזרחי ישראל – מחויבים לקחת את השירותים האלה: אין אפשרות לבחור ללכת לרב אחר, אין תחרות בשוק. יש כאן הכתבה ברורה וחד משמעית, וזו פגיעה קשה בציבור", הוסיף ח"כ כבל, שהתחייב לעסוק בפיקוח על מחירי קבלת שירותי הדת.

"למרות הכל, רוב אזרחי מדינת ישראל היהודים רוצים – ולא בכפייה – להתחתן או להתגרש חס וחלילה, למצוא את עצמם בבוא הזמן בבית הקברות, ולעשות זאת באופן אורתודוקסי. אי אפשר לכפות את השירותים האלה וגם לקבוע את המחיר", הסביר ח"כ כבל.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה: "המשרד לשירותי דת יעלה בקרוב את האגרות השונות, ביניהן אגרת הנישואין והטבילה במקווה. העלאה זו בהתאם לעליית מחירים והצמדה למדד ושינויים שונים שחלו מאז עודכן התעריף בשנת 2

 צפו בוידאו: באדיבות רשת:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איתן כבל צודק בכל מילה, רק חבל שהוא מפנה את זה למקום הלא נכון
  מה שראיתי בתחילת הכתבה הוא ששר האוצר והשר לענייני דתות (ממפלגות האחים) הם אלו שחתמו לעלות את המחירים
  תפנה את הביקורת אליהם

  משה |
  הגב
 2. אול תצעק גם שהסיגריות והאלכוהול עלו…
  הכל עולה מה לעשות?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב